Wakacje na campingu na Costa Verde

W skrócie

Odwiedź Costa Verde!

Wysokie ośnieżone góry, głębokie tajemnicze jaskinie, szerokie otwarte przestrzenie - którąkolwiek część Costa Verde odwiedzisz, jest dziko, pięknie, a przede wszystkim - zielono! Położony między górami a Oceanem Atlantyckim region Costa Verde usiany jest eleganckimi nadmorskimi kurortami, malowniczymi średniowiecznymi miastami i prowokującymi do odkrycia modernistycznymi dziełami architektury. Rozkoszuj się spokojem niekończących się plaż i górskich wąwozów, zanurkuj w zgiełku miejskiego życia i poznaj smak prawdziwej zabawy w regionie, w którym mieszkańcy kochają fiestę!

Poczuj Costa Dorada

Poczuj Costa Verde...

Weź głęboki oddech i poczuj niezwykłe aromaty natury Costa Verde - orzeźwiających, górskich wiatrów, zielonych lasów sosnowych i świeżego powiewu z nad Oceanu Atlantyckiego. Rozejrzyj się wokół i zachwyć tajemniczymi szczytami gór, brukowanymi uliczkami miast i urokiem bezludnych plaż. A potem zanurz się w atmosferę zabawy podczas tutejszych festiwali lub kojącą ciszę górskich wąwozów. Tutaj zrelaksujesz się naprawdę...

Posmakuj Costa Verda, paella

Posmakuj Costa Verde...

Rozkochaj się w tradycyjnych, wiejskich talerzach pełnych parujących potraw z warzyw, lokalnych wędlin i złowionych przed chwilą smakowitych ryb. Każdy kęs tutaj to prawdzia uczta - aromatyczne mięsa pinxtos, rybne przystawki, pyszne puddingi to prawdziwe dzieła sztuki. Kucharze na Costa Verde to prawdziwi artyści! Pragnienie doskonale ugasi zachywcająca eksplozja bąbelków Sidry. Pakuj walizki i ruszaj do prawdziwego królestwa smaków!

Odkryj Costa Verde

Odkryj Costa Verde...

Czujesz w sobie napływ energii? Na Costa Verde jest mnóstwo miejsc gdzie możesz ją spożytkować z uśmiechem na twarzy! Załóż wygodne buty i ruszaj na spotkanie przygody na górskich szlakach Picos de Europa lub podejmij wyzwanie i poczuj przychylne wiatry na desce surfingowej, by potem w siodle odkrywać uroki wybrzeża. Możesz także zrelaksować się na jednym z tutejszych pól golfowych lub podczas długich spacerów po pustych, jednak jakże cudownych plażach. A jeśli Twoją pasją jest historia, sztuka i kultura, tu będą Cię rozpieszczać bogate kolekcje muzeów, widok malowniczych budynków starych miast i ulic pełnych modernistycznej architektury. Na Costa Verde nie można się nudzić!

Co warto zobaczyć
Santander

Santander

Ten tętniący życiem port z doskonałymi restauracjami, sklepami i targami ożywia się latem podczas licznych, organizowanych tu imprez kulturalnych, a królewski letni pałac i ogrody oraz lokalne muzeum sztuki zapewniają całą moc estetycznych wrażeń. Santander to także 70 pięknych plaż oraz, ze względu na bliskość oceanu, prawdziwe, kulinarne królestwo owoców morza i ryb.

Muzeum Guggenheim

Muzeum Guggenheima

Muzeum Guggenheima to jeden z najbardziej zadziwiających budynków architektury światowej - można spędzić tu cały dzień podziwiając prawdziwe dzieło. Węwnatrz jest jednak równie pięknie! Warto zarezerwować tu nieco więcej czasu, by przyjrzeć się dokładnie znajdującym się w muzeum kolekcjom.

Noja, Hiszpania

Noja

To co wyróżnia Noję pośród innych miast na wybrzeżu to wspaniała lokalizacja. To jedno z najpiękniejszych miast na Costa Verde, usytuowane pomiędzy Brusco Point, a ujściem Quejo z z najbardziej malowniczym odcinkiem plaży w okolicy. Noja to idealne miajsce na długi spacer pośród budynków owianych niezwykłą historią - niektóre z nich pochodzą nawet z 978 r!

Bilbao

Bilbao

Ten tętniący życiem port morski to prawdziwa mieszanka historii, nwoczesności i futuryzmu. Warte odwiedzenia w Bilbao jest przede wszystkim muzeum Guggenheima ze względu na efektowną architekturę, jak i bogatą, światowej klasy kolekcję sztuki współczesnej. Aby posmakować nieco tradycyjnej Hiszpanii, koniecznie trzeba odwiedzić Stare Miasto pełne sklepów i barów z pysznymi tapas oraz Museu de Bellas Artes.

Picos-De-Europa

Picos de Europa

Pasjonaci wędrówek pokochają głębokie jaskinie, wysokie szczyty, skaliste wąwozy, jeziora i wodospady Gór Kantabryjskich. Picos de Europa to największy w Europie (40 km długości) masyw skał wapiennych zapewniający fantastyczne widoki i niezwykłe bogactwo fauny i flory.  

Jaka jest pogoda na Costa Verde?