Wybierz swój camping w Holandii

Odwiedź Holandię...

Większa część obszaru Holandii położona jest poniżej poziomu morza, dzięki czemu przeważają tu płaskie tereny, wymarzone wręcz dla miłośników jazdy na rowerze. Ale turystom Holandia kojarzy się nie tylko z ogromną ilościa rowerów. Specyfczną atmosferę kraju tworzy przede wszystkim przebogata kultura oraz urocze krajobrazy pełne wiatraków, kanałów, malowniczych zapor wodnych, piaszczystych wydm i bajecznych pól usianych tysiącami kwiatów. Wiosną miasteczka i wioski w pobliżu campingów zamieniają się w tchnące urokliwym spokojem ogrody, pełne kolorowych tulipanów, hiacyntów, narcyzów, dających wytchnienie od niesamowitej ilości wrażeń związanej ze zwiedzaniem fascynującego Amsterdamu czy eleganckiej Hagi.

Explore Holland, tulip fields

Odkryj Holandię...

Wakacje w Holandii to prawdziwa uczta dla miłośników sztuki - mnóstwo tu miejsc pełnych śladów po zaskakującym Van Goghu czy niezwykłym Rembrandtcie. Obowiązkowa jest tu oczywiście wizyta w malowniczej stolicy. Amsterdam zwany Wenecją Północy to największe miasto Holandii i jedna z najbardziej popularnych destynacji w Europie, miasto kultury, różnorodności, ale też kontrastów. Najważniejsze punkty na jego mapie to niewątpliwie znane na całym świecie muzea, których jest tutaj ponad pięćdziesiąt. Wyjątkową atmosferę pięknego Amsterdamu tworzą niezliczone kanały, przecinające je mosty i ulice pełne rowerów. Kolejne fascynujące miasta Holandii to uniwersyteckie Leiden i nowoczesna Haga z piękną plażą, idealną na długie spacery. Prawdziwym magnesem, który przyciąga do Holandii niezliczone tłumy turystów z całego świata są oczywiście wspaniałe dywany kwiatów, które wiosną tworzą spektakularne wręcz, pełne kolorów krajobrazy. 

Feel Holland

Poczuj Holandię...

Holandia zachwyca swymi krajobrazami - pełna wiaraków, tulipanów, drewnianych chodaków i pysznych serów jest spełnieniem marzeń o sielskich wakacjach pośród wiejskich pejzaży z tchnącą relaksem atmosferą. Swój charakter i niepowtarzalny klimat zawdzięcza pięknym kwiatom, cudownym plażom, pasji mieszkańców do rowerów i niezwykłym artystom, których dziełach znajdują się w licznych muzeach. Przyjedź tu najlepiej wiosną, wsiądź na rower, poczuj zapach niezliczonych gatunków tulipanów, zatop się w pięknie tego kraju i atmosferze zapomnienia. Wakacje w Holandii to z pewnoscią urlop wyjątkowy... 

Taste Holland

Posmakuj Holandię...

Holenderskie podejście do kuchni jest dość praktyczne - wziąć z kuchni sąsiednich krajów to co najlepsze i zarazem najprostsze. Choć nie jest to kuchnia niezwykle wyrafinowana, mnóstwo w niej pysznych dań jednogarnkowych pełnych warzyw, pachnących, pieczonych mięs i aromatycznych sosów. Wszędzie widać także zamiłowanie Holendrów do...frytek. Podaje się je tu z najrozmaitszymi majonezami, sosami i przyprawami. Holendrzy kochają również kawę i podawane do niej słodkości. Niezwykle popularny jest tu delikatny Poffertjes - mały, okrągły naleśnik sprzedawany niemalże na każdym rogu. Holendrzey mają równiez swój własny gin - Jenever, a ich prawdziwą dumą są oczywiście wspaniałe sery. 

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdem przepełniony jest kuturalną atmosferą i miejscami o wyjątkowym uroku i klimacie. Mnóstwo to malowniczych kanałów pochodzących z XVII wieku oraz brukowanych uliczek jak z pocztówek. Obowiązkowymi atrakcjami turystycznymi są tu dom Anny Frank i wspaniałe muzeum Stedelijk.

Beekse Bergen

Beekse Bergen

Beekse Bergen to ogromny park rozrywki usytuowany na powierzchni 400 hetarów, który oprócz lunaparku posiada park safari oraz Zoo. Ponad 1000 różnorodnych gatunków zwierząt, rowery wodne, zjazdy, pole do minigolfa to tylko niektóre atrakcje tego wesołego miejsca.

Delft

Delft

Delft oferuje cudowną plątaninę uroczych kanałów, niezliczoną ilość gwarnych kafejek, mnóstwo klimatycznych, brukowanych uliczek, ślicznych mostów i starych klasztorów. Charakterystyczna gotycka architektura, dużo zieleni i kwiatów, ozdobne wieże kościoła i przestronny, największy w Holandii rynek czynią go jednym z najchętniej odwiedzanych miast kraju wiatraków.

pola tulipanów

Dywany kolorowych kwiatów

Ciągnące się po horyzont, niezwykle barwne pola tulipanów i innych kwiatów są wiosną jedną z największych atrakcji dla odwiedzających Holandię. Te najpiękniejsze znajdują się na wybrzeżu Morza Północnego, pomiędzy Leiden i Den Heder. Można je podziwiać od końca marca do połowy maja. 

Haga

Haga

Haga to prawdziwa mieszanka nowoczesności i gwaru miasta z historią zatrzymaną w starych ulicach, dostojnych rezydencjach, brukowanych dziedzińcach i bogatych pałacach. Warto tu przespacerować się piękną plażą w Scheveningen lub odwiedzić wyjątkowy park miniatur Madurodam.

Jaka jest pogoda w Holandii?

Holland average temperature
Holland average rainfall