Wakacje na campingach w Holandii

Historia Holandii

Amsterdam

Amsterdam

Amsterdam to miasto najwspanialszych galerii i najbardziej znanych muzeów ma świecie. Znajdujący się tu dom Rembrandta przeniesie Cię do XVII wieku, kiedy pracował tu jeszcze prawdziwy mistrz pędzla. Gratką dla miłośników sztuki jest oczywiście muzem Van Gogha, w  którym znajduje się ponad 800 dzieł tego wyjątkowo płodnego artysty. Będąc w Amsterdamie nie można oczywiście nie odwiedzić domu Anny Frank.

Maastrict

Maastricht

Maastricht to najstarsze, ufortyfikowane miasto Holandii z ponad 2000-letnią historią, usytuowane po dwóch stronach rzeki Moza. Znajduje się tu wiele znanych muzeów m.in. Muzeum Przyrodnicze i Muzeum Lalek. Liczne galerie przyciagają tu rzesze spragnionych estetycznych wrażeń turystów.

Haga

Haga

Wspaniała architektura i wyjątkowe muzea, w tym niezwykłe Gemeentemuseum i Royal Picture Gallery, w których mieści się oryginalna „Dziewczyna z perłą" to wystarczające powody, by odwiedzić Hagę. Jeśli dodacie do tego piękną plażę w Scheveningen i fantastyczny park miniatur w Madurodam, miasto to stanie się z pewnością obowiązkowym punktem programu wizyty w Holandii.

Miffy

Utrecht

Utrecht to urokliwe miasto, pełne klimatycznych restauracji i kawiarni, wypełnione gwarem uczących się tu studentów. Kulturalną atmosferę miasta tworzą mieszkający tu liczni znany muzycy i artyści oraz szereg wydarzeń, takich jak koncerty czy festiwale. Nad miastem króluje imponująca wieża Domtoren.