Wakacje na campingach w Holandii

Miejsca warte odwiedzenia w Holandii

Amsterdam

Amsterdam

Miasto rowerów zachwyca bogactwem muzeów m.in. Vincenta Van Gogh'a, wyjątkową, kulturalną atmosferą i pięknymi kanałami, nad którymi wznoszą się drzewa i charakterystyczne, wąskie, ceglane domy. Wodny autobus i rower to doskonały sposób na odkrywanie uroków Amsterdamu.

Belgia

Belgia

Spędzając swoje wakacje na jednym z campingów w Holandii odwiedź koniecznie sąsiadującą z nią Belgię. Warte wizyty jest z pewnością cudowne miasto Brugia - tylko krótka jazda samochodem będzie dzielić Cię od tego wyjątkowego miejsca. 

Delft

Delft

Delft to niezwykle urokliwe i malownicze miasteczko, które znane jest przede wszystkim z wyrobu pięknej ceramiki Delfts Blauw. To stąd pochodził holenderski malarz Johannes Vermeer, autor słynnej „Dziewczyny z perłą". Aby dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym artyście odwiedź koniecznie znajdujący się w Delft- Vermeer Centre.

Edam

Edam

Miasto Edam, które dało nazwę znanemu na cały świat holenderskiemu serowi, zachwyci Was wyjątkowym klimatem, który zyskał dzięki malowniczym uliczkom poprzeplatym kanałami. Aby poznać tajniki produkcji sera i skosztować tych najlepszych gatunków, odwiedźcie koniecznie tutejszy Kaasmarkt i lokalne serowarnie.

Leiden

Leiden

Leiden prawdopodobnie znane jest wielu jako miejsce urodzin Rembrandta. To stare, uniwersyteckie miasto posiada kilka wspaniałych muzeów i imponujący, murowany kościół. Ponad miasto wznoszą się stare, niezwykłe młyny.

Rotterdam

Rotterdam

Port w Rotterdamie to jeden z największych portów na świecie. To dzięki temu miasto zyskało swoją wielokulturowość i widoczne wpływy nacji z całego świata. Rotterdam to także miasto przepełnione bogactwem sztuki, architektury i designu. Będąc tu nie pomińcie muzeów Kunsthal i Boijmans van Beuningen oraz centrum handlowego Bijenkorf.

Wassenaar

Wassenaar

Camping Duinrell położony jest w urokliwej miejscowości Wassenaar. Warty zobaczenia jest tutaj stary, romański kościół z XII wieku oraz XVII-wieczny młyn. Pozostałością po bitwach pod Wassenaar jest system podziemnych korytarzy, który obecnie stał się rezerwatem nietoperzy.

Eindhoven

Eindhoven

Piękne, historyczne miasto Eindhoven tętni wręcz życiem. To doskonałe miejsce zarówno na długi spacer, jak i zakupy lub lunch w jednym z tutejszych barów czy restauracji. Koniecznie odwiedźcie też Muzeum Sztuki Współczesnej Van Abbe.