Wakacje na campingach w Luksemburgu

Camping w Luksemburgu

Malownicze zamki, przepyszne wina i niezwykłe praliny

Niech Cię nie zwiodą małe rozmiary państwa - w Luskemburgu znajdziesz wszystko czego potrzeba do przeżycia niezwykłych wakacji: od malowniczych miasteczek, poprzez bogate galerie i muzea, aż do tchnących życiem kafejek i restauracji. To doskonały cel letnich podróży!

Camping Birkelt

Larochette , Luksemburg

  • Idealna lokalizacja do poznania miasta Luksemburg
  • Wiele szlaków spacerowych i tras rowerowych w pobliżu
  • Jazda konna na campingu

Czytaj więcej na temat tego campingu ›
Zobacz camping › Udostępnij
Dodaj do obserwowanych

Kempingi Luksemburg

Camping Luksemburg

Luksemburg to niewielki, kosmopolityczny kraj, połozony w samym sercu Europy. Wybierzcie się na camping w Luksemburgu i dajcie się zaskoczyć licznym atrakcjom turystycznym, zabytkom wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz wspaniałym muzeom. Jesteście miłośnikami przyrody i lubicie spędzać czas aktywnie? Trafiliście idealnie! Dajcie się skusić krajobrazom w luksemburskich Ardenach, odwiedźcie malownicze, średniowieczne zamki i wybierzcie się na wyprawę jednym ze szlaków pieszych i rowerowch... Na południu kraju warto też poznać jego przemysłową przeszłość i dawne huty. Z kolei na miłośników wina czeka region Mozeli ze swoimi stromymi winnicami. Może kupicie tam butelkę, doskonałego lokalnego wina, żeby się później w spokoju rozkoszować jego bukietem na tarasie swojego domku na campingu w Luksemburgu?


Luksemburg- pogoda

Luksemburg cieszy się łagodnym, umiarkowanie ciepłym klimatem. Średnia temperatura w lipcu wynosi 17, 5 °C , ale obecnie coraz częściej zdarzają się prawdziwie upalne lata. Najbardziej deszczowe miesiące to maj, czerwiec i grudzień.


Luksemburg-kuchnia

W kuchni Luksemburga mieszają się wpływy francuskie i niemieckie. Popularne są dania mięsne i rybne, często przygotowywane z typowymi dla kuchni francuskiej przyprawami. W luksemburskich sklepach znajdziecie szeroki wybór serów, wędlin i kiełbas, warto spróbować przede wszystkim miękkiego sera Cancoillotte. Tradycyjne potrawy to m.in.: Judd mat Gaardebounen- wędzona karkówka z bobem, Quetscheflued- tarta śliwkowa, Gromperekichelche- placek ziemniaczany z cebulą czy Bouneschlupp- zupa z fasolki szparagowej. Wracając zróbcie zakupy: z Luksemburga warto przywieźć pralinki, wino mozelskie i szynkę ardeńską.


Jak poruszać się po Luksemburgu?

Mamy dla Was dobrą wiadomość- w Luksemburgu można dać swojemu samochodowi trochę odpocząć. W Luksemburgu cała komunikacja publiczna jest darmowa! Dodatkowo w całym kraju znajduje się 575 km ścieżek rowerowych- warto z nich skorzystać i poznawać ten piękny kraj z perspektywy dwóch kółek.


Luksemburg-atrakcje


Luksemburg- miasto

Stolica Luksemburga położona nad miejscem połączenia rzek Alzette i Petrusse nosi taką samą nazwę jak kraj. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest tu Stare Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze wspaniałą katedrą Notre Dame. Warto zobaczyć też Pałac Wielkich Książąt, kościół św. Michała czy pozostałości twierdzy, którą był niegdyś Luksemburg. Najpiękniejszy widok w mieście rozpościera się z Mostu Adolfa (Adolphe Bridge)- prawdziwego symbolu Luksemburga. Ciekawym miejscem jest Narodowe Muzeum Sztuki i Historii, a że Luksemburg jest jednym z ośrodków finansowych świata polecamy również Muzeum Bankowości.


Beaufort

Luksemburg to prawdziwa kraina zamków! W Beaufort czeka na Was piękny zamek, którego najstarsza część pochodzi jeszcze z XI wieku. Zamek (jego nowszą część) można obecnie zwiedzać z przewodnikiem, wizyta obejmuje również degustację produkowanego tutaj likieru z czarnej porzeczki Caserro.


Zamek Burcheid

Największy zamek w Luksemburgu, malowniczo położony nad jeziorem Lultzhausen. Pierwsza wzmianka o zamku pochodzi już z 1095 roku, właścicielami była szlachecka rodzina Burcheid obecnie po gruntownej renowacji jest udostępniony dla zwiedzających. Warto się tu wybrać chociażby dla wspaniałego widoku roztaczającego się z wieży.


Vianden

Miasteczko położone nad rzeką Our z przepięknym romańsko-gotyckim zamkiem, należącym dawniej do książąt Luksemburskich. Zamek jest obecnie udostępniony do zwiedzania, a dodatkowo można podziwiać go z punktu widokowego, na który dostaniecie się wyciągiem krzesełkowym. W Vianden warto zobaczyć też XIII- wieczny kościół Trójcy Świętej i muzeum Victora Hugo, który był niegdyś mieszkańcem miasta.


Dolina rzeki Mozeli i Ardeny

W Luksemburgu nie brakuje miejsc, w kórych można odetchnąć pełną piersią i zrelaksować się na łonie natury. Szczególnie polecamy wyprawy wzdłuż rzeki Mozeli i wycieczki w góry! Porośnięte lasami Ardeny to masyw górski znajdujący się na terytorium Belgii, Francji i Luksemburga. Po stronie luksemburskiej na ich terenie znajdują się dwa parki regionalne oraz liczne trasy piesze i rowerowe.


Zarezerwujcie swój camping w Luksemburgu i spędźcie naprawdę wyjątkowe wakacje!