Wakacje na campingach w Luksemburgu

Odwiedź Luksemburg...

„Małe jest piękne" - to powiedzenie w przypadku Luksemburga jest wyjątkowo trafne. Ten niewielki kraj graniczący z Belgią, Niemcami i Francją, pomimo wielu wpływów, zachował swoją odrębność kulturową i oferuje turystom unikalną atmosferę. Ponad tysiącletnia historia, niezwykłe piękno Ardenów, łagodne wzgórza południa i malownicza dolina Mozeli - nadszedł czas na wyjątkowe wakacje w Luksemburgu!

Posmakuj Luksemburg

Posmakuj Luksemburg...

Dzięki swojej lokalizacji, Luksemburg wziął to co najlepsze z każdej kuchni sąsiadów. Czuć tu wpływy kulinarne Niemiec, Belgii i Francji - spróbujcie koniecznie pikantnych kiełbasek, pysznych placków ziemniaczanych, potraw z francuskiego ciasta i mocno doprawionych mięs. Ulubionym warzywem jest tu fasola, z której przyrządza się luksmeburską zupę. Dla miłośników słodkości prawdziwym strzałem w dziesiątkę będą przygotowywane na wiele sposobów tarty, precle i dróżdżówki z kruszonką. Najbardziej popularnym trunkiem jest w Luksemburgu oczywiście piwo, chociaż niemało tu również smakoszy win.  

Luksemburg

Poczuj Luksemburg

Gdziekolwiek się nie znajdziesz, w Luksemburgu stale czuć powiew dawnych czasów. Ten mały kraj zachwyca nie tylko bogatą historią, ale także różnorodnością przyrody. Oczywiście, najwięcej atrakcji i wrażeń czeka na Was w mieście Luksemburg - ze swoją fortecą i wałami nazywanymi najpięknięjszym „balkonem" Europy rozkochuje w sobie każdego, kto wpadnie tu choćby na chwilę...

Odkryj Luksemburg

Odkryj Luksemburg...

Brukowane ulice stolicy wypełnione są galeriami sztuki i muzeami, a gdziekolwiek się nie znajdziesz, tuż obok czeka atrakcyjna kawiarnia lub restauracja. Jeśli natomiast szukasz niosącej relaks przyrody, w Luksemburgu czekają na Ciebie jedne z najbardziej dziewicznych i zielonych krajobrazów. Wystarczy krótka jazda autobusem spod campingu, by znaleźć się w urokliwych średniowiecznych miasteczkach, tchnących spokojem lasach,  pięknym rezerwacie przyrody czy rozrzuconych na brzegach Mozeli winnicach. Odkrywanie Luksmeburga to pełna wrażeń przygoda...

Luxembourg City

Miasto Luksemburg

Miasto Luksemburg to miejsce bogate w kulturalne wydarzenia, nowoczesną architekturę, upamietniające historię pomniki i duże, zielone przestrzenie, idealne na chwilę wytchnienia po pełnym wrażeń zwiedzaniu. 

Echternach

Mullerthal – Echternach

Mullerthal, znany jako „Mała Szwajcaria", swoją drugą nazwę zawdzięcza niesamowitym krajobrazom tworzonym przez wzgórza i formacje skalne. Echternach, stolica regionu, jest najstarszym miastem w Luksemburgu. Wśród wielu atrakcji znajduje się tu słynne opactwo benedyktynów i pozostałości rzymskiego pałacu.

Ardennes

Ardeny

Znajdujące się tu dwa rezerwaty przyrody są wymarzonym miejscem dla kochających relaks na łonie natury. Ze starannie odrestaurowanymi ruinami i fortyfikacjami pochodzącymi ze średniowiecza są także prawdziwym rajem dla miłośników turystyki pieszej i rowerowej.

Pałac Wielkich Książąt w Luksemburgu

Pałac Wielkich Książąt w Luksemburgu

Rezydencja Wielkiego Księcia Luksemburgu, nie bez powodu uznawana za jeden z najpiękniejszych budynków państwa  ze swoją XVI-wieczną flamandzką fasadą i spektakularnym wnętrzem, jest idealnym miejscem na pełną wrażeń wycieczkę z przewodnikiem.

Wycieczki po winnicach – Dolina Mozeli

Wycieczki po winnicach – Dolina Mozeli

Luksemburg jest producentem swych własnych, doskonałych win. Malownicze winnice, usytuowane blisko średniowiecznych miasteczek są idealnym celem wycieczki, szczególnie dla miłośników win Pinot Gris czy Riesling. 

Jaka jest pogoda w Luksemburgu?

Luxembourg average temperature
Luxembourg average rainfall