Wakacje na campingach w Niemczech

Odwiedź Niemcy

Nie lubisz dalekich podróży? Może spędzisz wspaniały urlop u naszego zachodniego sąsiada? Wakacje na campingu w Niemczech to piękne krajobrazy i bogata kultura. Przespaceruj się uliczkami jednego z uroczych miasteczek albo po prostu wypocznij na naszych campingach nad Jeziorem Bodeńskim, w Schwarzwaldzie, czy w północnych Niemczech.

Taste Germany, schnitzel

Odkryj kuchnię Niemiec

Niemiecka kuchnia to nie tylko kufle piwa i precle, tutaj każdy region ma swoje własne specjały. Spróbuj Wiener Schnitzel- panierowanego steku cielęcego i Gulaschsuppe, bogatej zupy zawierającej wołowinę, bekon, pieprz cayenne i piwo pszeniczne. Jeśli od złotego trunku wolisz wino, znajdziesz tu kilka doskonałych białych szczepów.

Feel Germany, Neuschwanstein Castle

Poczuj Niemcy

Wybierz się do jednego z tętniących życiem miast z niesamowitą architekturą, bajecznymi sklepami i licznymi rozrywkami. Zachwyć się małymi wioskami, zobacz tradycyjne regiony winiarskie i spróbuj regionalnych specjałów. Malownicze lasy i góry są idealne na spacery lub relaks. A zamki, pałace i opactwa są wspaniałym świadectwem niemieckiego romantyzmu. Tu możesz mieć wszystko; zabawę i sport, welness i relaks.

Explore Germany, Triberg falls

Odkryj Niemcy

Niemcy dzięki swoim krajobrazom, równie pieknym, jak w Szwajcarii czy w Austrii są bardzo popularnym kierunkiem wśród miłośników wakacji na campingu. Obecnie oferujemy trzy campingi w Niemczech: w Wietzendorf w Dolnej Saksonii oraz w Lindau i Herbolzheim w Bawarii.

Dolna Saksonia

Kraj związkowy ze wspaniałymi dużymi miastami: Hamburgiem, Hanowerem i Bremą, ma bardzo charakterystyczną kulturę, w tym własny język w północno- zachodniej części. Znajdziesz tu rozległe wrzosowiska, a także Pustać Lüneburską, rezerwat przyrody, idealny dla miłośników pieszych wędrówek i rowerzystów.

Schwarzwald

Czarny Las jest znany na całym świecie ze swojego ciasta i zegarów z kukułką, ale jego prawdziwe bogactwo to naturalne piękno. Od gęstego lasu, zielonych jezior, po rozległe łąki, poszarpane góry i wysokie płaskowyże. Aby odpocząć po trudach aktywnego dnia zrelaksuj się w słynnym uzdrowisku Baden-Baden lub zobacz piękną starówkę Rottweil.

Bawaria

Być może najpiękniejsza część Niemiec ze lśniącymi jeziorami, wspaniałymi lasami i baśniowymi zamkami, z których najbardziej znany jest majestatyczny Neuschwanstein. Bawarczycy lubią przebywać na świeżym powietrzu, więc powiedz „guten tag", gdy spotkasz ich spacerujących po lesie.

Europa Park

Europa Park

Największy park rozrywki w Niemczech na pewno Cię nie zawiedzie. Znajdziesz tu ekscytujące atrakcje oraz występy światowej klasy. Europa Park gwarantuje niezapomniany dzień zarówno dla dzieci, jak i dorosłych!

Freiburg

Fryburg

Podczas pobytu w tym uniwersyteckim mieście trzeba koniecznie zobaczyć wąskie kanały doprowadzające wodę z rzeki Dreisam. Warto też wejść na wzgórze Schlossberg, skąd można podziwiać Fryburg i okolice.

Neuschwanstein castle

Neuschwanstein

Ten bajkowy zamek został stworzony na polecenie króla Bawarii Ludwika II. Eklektyczna budowla została wzniesiona na szczycie stromego wzgórza nad przełomem rzeki Pöllak. Obecnie Neuschwanstein to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Niemiec.

Stuttgart

Stuttgart

Miasto wspaniałych zamków i olśniewających placów. Odwiedź Neues Schloss, jeden z najpiękniejszych barokowych pałaców na świecie i słynną galerię sztuki Kunstmuseum.

Black Forest Nature Reserve

Park Narodowy Schwarzwaldu

Jedne z najbardziej zachwycających krajobrazów w całych Niemczech. Obszar parku przecina min. turystyczna szosa widokowa Schwarzwaldhochstraße. Zobacz też Baden-Baden, kulturalne centrum regionu, w którym znajdują się znane na całym świecie uzdrowiska termalne.

Jaka jest pogoda w Niemczech?

Germany average temperature
Germany average rainfall