Wakacje na campingach w Portugalii

W skrócie

Malownicza linia brzegowa i szum tonącego w słońcu oceanu...

Portugalia to prawdziwe królestwo smaków. Do kulinarnego dziedzictwa trzeba zaliczyć z pewnością potrawy z owoców morza, takie jak Caldeirada de Peixe, pyszne zapiekane małże czy bacalhau - suszonego, solonego dorsza, który jest tu przygotowany na 365 różnych sposobów. Oczywiście, byłoby prawdziwym nietaktem nie połączyć tych doskonałych dań z portugalskimi winami, takimi jak Douro czy Vinho Verde wypitymi w jednym z tutejszych, malowniczych portów. Tylko krótki spacer z campingu Guincho będziem dzielić Was od spektakularnych plaż pięknego Atlantyku, wymarzonych na relaks w slońcu czy windusrfing. Bliskość wyjątkowej Lizbony, urokliwego Cascais czy Sintry będzie z pewnością zachętą do odkrywania niezwykłej historii i kultury Portugalii.

Portugal top 5 attractions
Lizbona

Lizbona

Lizbona to jedna z najbardziej zachwycających stolic europejskich. Jednym z najpopularniejszych miejsc jest tu wspaniała Wieża Belém, która strzeże wejścia portowego w Lizbonie od XVI wieku i jest obecnie światowym dziedzictwem.

Pałac w Mafrze

Pałac w Mafrze

Palácio Nacional de Mafra to przepiękny barokowy budynek, jeden z największych tego typu na świecie. Znany również jako Mafra Convent, obejmuje klasztor, bibliotekę i bazylikę.

Pałac Pena, Sintra

Palácio da Pena

Pałac Pena jest wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO i jest uznawany za jeden z 7 cudów Portugalii. Pałac jest prawdziwą mieszanką stylów architektonicznych, a otacza go przepiękny park leśny, idealny na rodzinny spacer. 

Óbidos

Óbidos

Wycieczka do Óbidos pozwoli Ci posmakować prawdziwej Portugalii. Kiedyś miasto mauretańskie, potem własność królowej Portugalii, dziś Óbidos otoczone jest średniowiecznymi murami i pełne zachwycających zabytków i kościołów.

Cabo da Roca

Cabo da Roca

Okolice latarni morskiej i pomnika w Cabo da Roca zagwarantują Ci przepiękny widok na Atlantyk. Opisywana przez poetę XVI wieku Luísa de Camões jako miejsce „gdzie kończy się ziemia i morze", jest zdecydowanie obowiązkowym punktem programu pobytu na wybrzeżu. 

Jaka jest pogoda w Portugalii?