Wakacje na campingach w Portugalii

Portugalskie miasta i miasteczka

Pinhal de Leiria

Pinhal de Leiria

Kiedyś Pinhal de Leiria był głównym źródłem drzewa do budowy statków, teraz ten imponujący las piniowy jest wymarzonym miejscem na piknik czy długi spacer.

Peniche

Peniche

Pełne cudownych plaż Peniche to miejsce ulubione przez miłośników pięknych krajobrazów oraz windsurfingu. Znane jest również z tutejszeo portu i produkcji ślicznych koronek. 

Óbidos, Portugalia

Óbidos

Óbidos to średniowieczne miasto, z wąskimi uliczkami, charakterystycznymi bielonymi domami i małymi tawernami. Tutejszy likier wiśniowy z pewnością rozpieści Wasze kubki smakowe. 

Nazaré, Portugalia

Nazaré

Popularny, wakacyjny kurort Nazaré to nadal urokliwa wioska rybacka słynąca z najlepszych w Portugalii dań rybnych. Miejska, piaszczysta plaża kończy się imponującym klifem i jest ulubionym miejscem na relaks w gorącym słońcu.

Lizbona

Lizbona

Zachwycająca stolica Portugalii kryje pawdziwe skarby: od kolorowych, ceramicznych płytek Azulejos pokrywających niemalże wszystkie tutejsze budynki po wiele historycznych budowli, ze słynną Wieżą Belém na czele. Dzień tutaj to zdecydowanie za mało, żeby poznać cały urok Lizbony.

Cascais, Portugalia

Cascais

Kręte i niezwykle urokliwe uliczki pięknego Cascais zaprowadzą Was do wielu niezwykłych zakątków miasta i znanych zabytków takich jak Pałac Pena czy latarnia Santa Maria.

Alcobaça, Portugalia

Alcobaça

Alcobaça słynie przede wszystkim z pysznych brzoskwiń i wspaniałego opactwa Mosteiro de Santa Maria, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To stąd pochodzą również słynne na cały świat Atlantis Crystal.

Winery at Azeitao

Azeitao

Azeitao to prawdziwa gratka dla miłośników wina i sera. Przyjedź tu koniecznie spróbować wielokrotnie nagradzanego kremowego sera produkowanego z surowego mleka owczego i najlepszych win w Portugalii. Piwnice winne znajdują się w centrum miasta i są otwarte dla odwiedzających przez cały rok. Oprócz degustowania win można tu także poznać proces ich produkcji.