Wakacje na campingach w Szwajcarii

Campingi w regionie

Alpejskie szczyty, niezwykłe wodospady i przepyszne czekoladki!

Szwajcaria jest piękna, czysta i wyjątkowo gościnna. To idealna destynacja dla wszystkich miłośników spektakularnej, nieskażonej cywilizacją i zapierającej dech w piersiach górskiej scenerii. 

Camping Manor Farm

Interlaken , Szwajcaria

  • Piękny camping położony nad brzegiem jeziora Thun
  • Idealna baza wypadowa do odkrywania urokliwych miast i miasteczek Szwajcarii
  • Wybierzcie się na bezpłatną przejażdżkę do tętniącego życiem Interlaken

Czytaj więcej na temat tego campingu ›
Zobacz camping › Udostępnij
Dodaj do obserwowanych

Camping Jungfrau

Lauterbrunnen , Szwajcaria

  • Wskoczcie w kolejkę linową i odkryjcie inną stronę Szwajcarii
  • Park otoczony wodospadami
  • Zapiszcie się na pieszą wycieczkę i odkryjcie okoliczne ośnieżone szczyty 

Czytaj więcej na temat tego campingu ›
Zobacz camping › Udostępnij
Dodaj do obserwowanych

Kempingi Szwajcaria


Camping Szwajcaria

Szwajcaria to niewielki kraj oferujący nieskończenie dużo możliwości wypoczynku. Letnie wędrówki po górach, wycieczki statkiem wśród malowniczych krajobrazów, przejażdżki rowerowe spektakularnymi trasami.... Podczas wakacji na campingu w Szwajcarii czekają na Was nie tylko niezrównane szlaki turystyczne, ale też miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, przepiękne parki i rezerwaty. Pamiętajcie też, że naturalne piękno Szwajcarii najlepiej podziwiać odkrywając ją pieszo i odpoczywając na campingu! Spakujcie wygodne buty i postawcie na aktywność w otoczeniu dziewiczej przyrody, a potem zrelaksujcie się w swoim wygodnym mobile home'ie na campingu w Szwajcarii.


Szwajcaria- pogoda

Klimat Szwajcarii jest łagodny, a temperatury latem wynoszą średnio od 18°C do 28°C. Wiosną i jesienią temperatura waha się w przedziale 8 - 15 °C, ale czasem już w maju zdarzają się prawdziwie letnie upały.


Kuchnia szwajcarska

Szwajcaria to prawdziwa kraina sera! Stąd pochodzą znane na całym świecie Emmentaler i Gruyère, a najsłynniejszym daniem kuchni szwajcarskiej jest oczywiście fondue. To serwowana w kociołku potrawa składająca się z rozpuszczonego sera, czosnku i wina. W aromatycznej masie można zanurzać kawałki pieczywa, warzywa lub mięso. Inny serowy przysmak to smakowite raclette- przyrządzane z sera o tej samej nazwie na specjalnych, małych patelenkach. W Szwajcarii bardzo popularne są też potrawy z ziemniaków i różnego rodzaju dania mięsne. Podczas wakacji na campingu w Szwajcarii koniecznie spróbujcie rösti- placków ziemniaczanych przygotowanych z grubo startych, podgotowanych ziemniaków, podawanych często z jajkiem, serem lub mięsem. Nie zapomnijcie o deserze- w Szwajcarii produkowane są czekolady takich firm jak Lindt czy Toblerone. Polecamy wykorzystać je do czekoladowego fondue!


Ceny w Szwajcarii

Szwajcaria nie jest najtańszym krajem, dlatego jadąc na kemping w Szwajcarii warto zabrać trochę ulubionych produktów ze sobą. 

  • Przykładowe ceny w Szwajcarii: chleb- 2,15 CHF (9,30 PLN), masło- 3 CHF (12,97 PLN), mleko- 1,50 CHF (6,49 PLN), makaron- 1,10 CHF (4,76 PLN), filet z kurczaka (1kg)- 15 CHF (64,85 PLN)
Szwajcaria- co zwiedzać? Atrakcje turystyczne Szwajcarii
 
Lodowiec Aletsh
Największy lodowiec w Alpach składa się z ok. 27 mld ton lodu! Wybierzcie się na wędrówkę Szwajcarskim Szlakiem Lodowcowym, odetchnijcie pełną piersią i znajdźcie ukojenie wśród niezmienionych od lat, zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów.JungfraujochPrzełęcz z najwyżej na świecie położoną stacją kolejową znajduje się na wysokości 3454 m n.p.m to jedna z największych atrakcji Szwajcarii! Wjedźcie tu wspinającą się po stromym zboczu kolejką zębatą i zachwyćcie się spektakularnymi widokami. Na szczycie znajdują się platformy widokowe, restauracje, sklepy, a nawet poczta!
 
Matterhorn
Charakterystyczna góra w kształcie piramidy liczy sobie aż 4478 m n.p.m. i jest wyjątkowo trudna do zdobycia! Fantastyczny widok na ten szczyt jest jednak dostępny dla każdego- wystarczy wjechać na Klein-Matternhorn, gdzie znajduje się najwyżej położona w Alpach stacja kolejki linowej.
 
Jezioro Genewskie
Słynne jezioro położone na terenie Szwajcarii i Francji należy do największych w Europie. Jego błękitne wody, łagodny klimat i kursujące tu od ponad 130 lat stylowe statki, przyciągają turystów z całego świata. Szczególnie polecamy wycieczkę statkiem między Vevey, Montreux, Chillon, Villeneuve i Le Bouveret. Wznoszący się na skalistym cyplu zamek w Chillon to jedna z największych tutejszych atrakcji!
 
Przełom Renu
Największy wodospad w Europie oraz malownicze zamki Wörth i Laufen, Warto wybrać się tutaj na wycieczkę statkiem i zobaczyć to fantastyczne miejsce z bliska.
 
Genewa
Francuskojęzyczne miasto ulokowane nad Jeziorem Genewskim, siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych i Międzynarodowego Czerwonego Krzyża- Genewa to prawdziwie kosmopolityczne miasto. Przejdźcie się tutaj po starym mieście, zajrzyjcie do eleganckich sklepów, wybierzcie się w rejs po jeziorze, zobaczcie słynną fontannę wyrzucającą wodę na wysokość aż 140 m, koniecznie odwiedźcie też muzeum zegarów. Genewa to fantastyczne miejsce na jednodniową wycieczkę z campingu.
 
Zurych- co zwiedzać
Ta położona nad jeziorem metropolia oferuje nie tylko wspaniałe widoki na ośnieżone szczyty Alp. Czeka tu na Was ponad 50 różnego rodzaju muzeów, liczne zabytki, fantastyczne kluby i galerie sztuki. W Zurychu warto się przede wszystkim wybrać na spacer zabytkową ulicą handlową Bahnhofstrasse- to świetne miejsce, żeby kupić np. szwajcarski zegarek! Warto też zobaczyć znajdujące się w pięknym, przypominającym zamek budynku, Szwajcarskie Muzeum Narodowe, kościół Grossmünster, plac Lindenhof i restaruację Öpfelchammer.
 
Berno
Czwarte, co do wielkości miasto Szwajcarii, pełniące funkcję stolicy kraju, szczyci się wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO starówką. Zwarta historyczna zabudowa, domy z piaskowca, piękna katedra z wysoką wieżą i zielone wody rzeki Aare- spacer po tych wąskich uliczkach na długo zostaje w pamięci. W Bernie koniecznie zwróćcie też uwagę na 11 renesansowych fontann z barwnymi figurami i Wieżę Zegarową z 1530 roku.
 
Lucerna
To położone na zachodnim brzegu Jeziora Czterech Kantonów popularne wśród turystów miasto. Urocza, zabytkowa starówka, stanowiący część dawnych fortyfikacji drewniany most Kapliczny (Kapellbrücke), piękne pałace, wille, mury miejskie z XIV wieku, fantastyczne Muzeum Transportu....W Lucernie na pewno nie będziecie się nudzić!
 
Lozanna
Malowniczo położona nad brzegiem Jeziora Genewskiego Lozanna jest znana między innymi jako siedziba Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Po tym położonym na wzgórzach mieście można przemieszczać się jedynym w Szwajcarii metrem! Podczas zwiedzania warto zobaczyć średniowieczne stare miasto, wczesnogotycką katedrę, dzielnicę Ouchy, piękne parki i oczywiście Muzeum Olimpijskie!
 
Wybierzcie swoje pole namiotowe w Szwajcarii i spędźcie naprawdę wyjątkowe wakacje!