Wakacje na campingach w Szwajcarii

Miejsca warte odwiedzenia w Szwajcarii

Interlaken

Interlaken

Przepiękne położenie Interlaken, pomiędzy jeziorami Thun i Brienz, u stóp gór Mönch, Eiger i Jungfrau, sprawia, iż miejsce to staje się wymarzonym celem wszystkich amatorów niezwykłych, górskich krajobrazów. Będąc w Interlaken koniecznie odwiedźcie znajdujące się na świeżym powietrzu muzeum Ballenberg, Jaskinie Świętego Beatusa w pobliżu jeziora Thun, wodospady Trümmelbach w dolinie Lauterbrunnen oraz przepiękny ogród botaniczny w Schynigeplatte.

Brno, Szwajcaria

Berno

Stolica Szwajcarii to piękne, średniowieczne miasto z licznymi budynkami z piaskowca, wieżami i mostami. Zbudowane głównie w stylu gotyckim znane jest z mnóstwa kamiennych arkad wznoszących się przy głównych deptakach.

Saas Fee

Saas Fee

Saas Fee to alpejska wioska, pięknie położona u podnóża aż trzynastu 4-tysięcznych szczytów. Oferuje spektakularne widoki na liczne szczyty i lodowce. Znajdujące się tu Muzeum Saaser dostarczy Wam szczegółowych informacji o wiosce i okolicy. 

Lucerne

Lucerna

Piękna jak z pocztówek Lucerna pełna jest zabytkowych budynków ozdobionych imponującymi freskami. Polecamy spacer przez jezioro malowniczym, drewnianymi i zadaszonym mostem Chapel, ozdobionym heraldycznymi i religijnymi obrazami.

Crans Montana

Crans Montana

Elegancki i stylowy, popularny kurort w sercu Alp położony jest na słonecznym płaskowyżu usianym jeziorami i oferuje przepiękne widoki na dolinę Rodanu. Ośrodek składa się z trzech wiosek i jest znany z organizacji turnieju golfowego European Masters we wrześniu.

Zermatt

Zermatt

Zermatt to urocza miejscowość wypoczynkowa w kantonie Valais, położona na wysokości 1610 m.n.p.m., u podnóża majestatycznego Matterhornu. Dzięki najwyżej położonemu letniemu terenowi narciarskiemu w Alpach - Matterhorn Glacier Paradise można tu szusować na nartach. 38 czterotysięczników przyciąga każdego roku wielu alpinistów, natomiast szlaki wędrowne wokół miasta kuszą miłośników spokojnych wędrówek.

Genewa

Genewa

Malowniczo usytuowana nad Jeziorem Genewskim, stolica bankierów i siedziba wielu organizacji międzynarodowych zachęca do odwiedzenia swych licznych zabytków i atrakcji ze spektakularną fontanną Jet d’Eau, starym miastem i katedrą Św. Piotra na czele.

Lozanna, Szwajcaria

Lozanna

Dzięki doskonałej lokalizacji nad brzegiem Jeziora Genewskiego i Alp Sabaudzkich na horyzoncie oraz swojej pięknej starówce Lozanna jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast Szwajcarii. Przyjezdnych zaskakuje swoim śródziemnomorskim klimatem i piękna gotycką katedrą.