Wakacje na północy Włoch

Tam, gdzie Włochy spotykają się z Alpami, dzieją się magiczne rzeczy...Rozległe, mieniące się wody Jeziora Garda otoczone są malowniczymi, tętniącymi życiem kurortami. Odkryj stylowe butiki, najlepsze włoskie trattorie i ufortyfikowane miasta będące świadectwem burzliwej historii regionu (tak pięknego, że nietrudno zrozumieć, czemu przez stulecia był zazdrośnie chroniony). Fani sportów wodnych gromadzą się tu na plażach i przystaniach, aby odbyć wycieczki na, w i pod wodą. Wybierz się do takich miejscowości jak Peschiera, San Vito i Bardolino, a znajdziesz tam wypożyczalnie sprzętu, niezbędnego by uprawiać windsurfing, żeglować lub pływać kajakiem po słonecznych wodach...

Niezwykłe jest też całe wybrzeże Adriatyku, gdzie dzieła rąk ludzkich w połączeniu z pięknem natury tworzą romantyczną i urzekającą całość. Poczuj majestatyczny urok Wenecji lub wyznaj nieśmiertelną miłość z balkonu Julii w Weronie.

Regiony w północnych Włoszech

Zanurz się w ciepłych morskich wodach, odkryj bogactwo Wenecji, piękną Weronę z rzymskim amfiteatrem oraz doskonale zachowaną Bolonię i Ferrarę.

Przeczytaj więcej na temat tego regionu ›

Słynne włoskie jezioro oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki. Wsiądź na pokład statku, spróbuj też swoich sił w jeździe na nartach wodnych, a kiedy wyschniesz odkryj stylowe kurorty.

Przeczytaj więcej na temat tego regionu ›