Wakacje na campingu nad Adriatykiem

Venice Film Festival

Festiwal filmowy w Wenecji

 Mostra Internazionale d'Arte Cinematografica, znana bardziej jako Festiwal Filmowy w Wenecji, uznawana jest za jednen z najstarszych festiwalii filmowych na świecie. Pokazy odbywają się w kinach na terenie tego pięknego miasta, jednak sercem festiwalu jest obszar Lido. Daty na sezon 2020 zostanąpotwierdzone.

Events, Beach of Fire

Beach of Fire, Cavallino

Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń lata! 13-kilometrowy odcinek wybrzeża w Cavallino Treporti zostaje oświetlony tysiącami fajerwerków, co sprawia, że ​​jest to jeden z najbardziej wyjątkowych pokazów sztucznych ogni na świecie. Niesamowity, zapierający dech w piersiach spektakl, który każdego roku podziwia ponad 200 000 gości.

Burano Regatta

Regata di Burano

Ostatnia wenecka regata w sezonie odbywa się wokół wyspy Burano, do której z łatwościa dotrzecie łodzią. Impreza rozpoczyna się zwykle późnym popołudniem - około godz. 16:00. Wyścig można obserwować z lądu (najlepiej widać go z przystani dla promów na Burano), z fantastycznym widokiem na gondole czy mascarete (drugi obok gondoli typ łodzi weneckiej). Do Wenecji dostaniecie się z łatwością statkiem, odpływającym z Punta Sabbioni. Termin na sezon 2020 zostanie jeszcze potwierdzony.