Wakacje na campingu nad Adriatykiem

Vogalonga

Vogalonga

Vogalonga to słynny wyścig wioślarski, odbywający się od 1975 roku w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Każdego roku bierze w nim udział ponad 400 łodzi, z uczestnikami z ponad 50 weneckich klubów wioślarskich, a także ludźmi z całego świata; w przeszłości była tu nawet chińska załoga w smoczej łodzi! Wyścig zaczyna się i kończy koło placu św. Marka, a trasa prowadzi przez lagunę na wyspę Burano i z powrotem przez Cannaregio. Dokładna data na rok 2020 zostanie jeszcze potwierdzona.

Notte Rosa

Notte Rosa

Notte Rosa zywana także Różową Nocą to słynne w regionie wydarzenie, która uznawana jest za letnią noc sylwestrową. Miasta wzdłuż Riwiery Weneckiej ozdabiane są różowymi światłami i dekoracjami, które wprawiają wszystkich w świąteczny nastrój. Celem festiwalu jest wspólne świętowanie w przyjaznej i otwartej atmosferze. Dokładna data na rok 2020 zostanie jeszcze potwierdzona. 

Festa del Redentore, Venice

Festa del Redentore

Rozświetlone fajerwerkami niebo, dekoracje i platformy - każdego roku festiwal ten wprowadza do Wenecji jeszcze więcej koloru. Festa del Redentore, zapoczątkowana jako święto dziękczynienia za ocalenie od straszliwej zarazy, która nawiedziła miasto w roku 1576, dziś gromadzi wenecjan i turystów na ucztach i kolorowych biesiadach. 

Pellestrina Regatta

Pellestrina Regatta

Regaty Pellestrina to jedna ze 120 regat w weneckim sezonie wioślarskim. Jest szczególnie godna uwagi, jako że zbiega się w czasie z barwym świętem Madonny dell'Apparizione. Dokładna data na rok 2020 zostanie jeszcze potwierdzona.

Venice Film Festival

Festiwal filmowy w Wenecji

 Mostra Internazionale d'Arte Cinematografica, znana bardziej jako Festiwal Filmowy w Wenecji, uznawana jest za jednen z najstarszych festiwalii filmowych na świecie. Pokazy odbywają się w kinach na terenie tego pięknego miasta, jednak sercem festiwalu jest obszar Lido. Daty na sezon 2020 zostanąpotwierdzone.

Events, Beach of Fire

Beach of Fire, Cavallino

Jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń lata! 13-kilometrowy odcinek wybrzeża w Cavallino Treporti zostaje oświetlony tysiącami fajerwerków, co sprawia, że ​​jest to jeden z najbardziej wyjątkowych pokazów sztucznych ogni na świecie. Niesamowity, zapierający dech w piersiach spektakl, który każdego roku podziwia ponad 200 000 gości.

Burano Regatta

Regata di Burano

Ostatnia wenecka regata w sezonie odbywa się wokół wyspy Burano, do której z łatwościa dotrzecie łodzią. Impreza rozpoczyna się zwykle późnym popołudniem - około godz. 16:00. Wyścig można obserwować z lądu (najlepiej widać go z przystani dla promów na Burano), z fantastycznym widokiem na gondole czy mascarete (drugi obok gondoli typ łodzi weneckiej). Do Wenecji dostaniecie się z łatwością statkiem, odpływającym z Punta Sabbioni. Termin na sezon 2020 zostanie jeszcze potwierdzony.