Wakacje na campingu nad Adriatykiem

Miejsca warte odwiedzenia nad Adriatykiem

Bologna, ice cream

Bolonia

To tętniące życiem miasto uniwersyteckie pełne jest malowniczych uliczek, średniowiecznych pałaców i architektonicznych arcydzieł, takich jak Fontanna Neptuna czy wieża Torri degli Asinelli a Garisenda. Oprócz świetnych restauracji i kafejek, w Bolonii znajdziecie także fantastyczne Muzeum Lodów.

Ferrara

To imponujące, otoczone murami miasto było domem dla jednej z najbardziej bogatych i potężnych dynastii Włoch d'Este. To dzięki niej miasto przeżyło rozkwit. Ferrara bogata jest w w piekne zabytki i pełne dzieł muzea.   

Ravenna

Ravenna

Zdecydowanie mniej turystyczna niż Florencja czy Bolonia, Rawenna zasłynęła przede wszystkim z pięknych kościołów pełnych imponujących mozaik. Na przedmieściach miasta znajduje się słynny park rozrywki Mirabilandia, dlatego warto połączyć zabawę w parku ze spacerem urokliwymi ulicami Rawenny.

Comacchio

Comacchio

Trzynaście wysp połączonych siecią mostów tworzy urocze średniowieczne miasto z kolorowymi domami rybaków - Comacchio. Jeśli lubisz ryby, koniecznie spróbuj lokalnego przysmaku, węgorza, złowionego w tradycyjny sposób rzymski.

Treviso

Treviso

Usytuowane na brzegu rzeki Sile, to ufortyfikowane, średniowieczne miasto niesłusznie pozostaje w cieniu sąsiadującej  z nim Wenecji. Nie bez powodu, pełne pięknych uliczek i kanałów Treviso stało się domem wielu pisarzy, architektów, muzyków i poetów. Urok miasta w połączeniu z tchnącą spokojem atmosferą jest idealnym pomysłem na spędzenie dnia z dala od gwaru Wenecji. Warta uwagi jest tu z pewnością pochodząca z XII wieku katedra i ratusz z XIII wieku. Koniecznie wpadnijcie tu również na kolorowy, targ rybny - mnóstwo tu lokalnych przysmaków i przyjemnego gwaru. 

Vicenza

Vicenza

Położona 60 km od Wenecji Vicenza zachwyca cichymi, malowniczymi uliczkami, gdzie w wyjątkowej atmosferze można spróbować tiramisu i napić się pysznej kawy. Vicenza to także skupisko wielkich dzieł renesansu i centrum produkcji złota i biżuterii.

Wenecja

Wenecja

Zapomnieć się w Wenecji nie jest trudno, cudowna plątanina kanałów, mostów i uliczek zachwyca niezmiennie tysiące turystów  z całego świata. Warto wspiąć się na szczyt Dzwonnicy św. Marka - rozciągający się stąd widok na miasto i lagunę z pewnością zapamiętacie na długo.

Lido di Jesolo

Lido di Jesolo

Lido di Jesolo to jeden z najpopularniejszych kurortów Adriatyku, któremu sławę przyniosła ciągnąca się wzdłuż miejscowości 15-km plaża pełna hoteli i wakacyjnych apartamentów. Po dniu spędzonym na plaży wpadnij na tutejszy, gwarny deptak z mnóstwem restauracji, kafejek, muzyki i tańca.