Wakacje na campingu nad Jeziorem Garda, Włochy

W skrócie

Wakacje nad Jeziorem Garda

Malownicze brzegi Jeziora Garda od lat przyciągają tysiące turystów z całego świata. Przyjedźcie tu choć na na chwilę, a przekonacie się dlaczego... Góry wpadające wprost do wód jeziora, egzotyczna i bujna roślinność, a do tego malownicze, rozrzucone nad brzegami i tchnące wyjątkową atmosferą miasteczka - tutejsze krajobrazy zapamiętacie na długo. Wakacyjne dni upływają tu na długich spacerach, delektowaniu się pyszną włoską kuchnią oraz na nieustających zachwytach widokami na jezioro. Czekają  na Was cudowne, wtopione w górskie pejzaże miejscowości takie jak Sirmione, Brescia, Moniga czy Peschiera, a nieco dalej jedne z najpiękniejszych miast na świecie: Wenecja, Werona i Mediolan. Nietrudno się tu zapomnieć: liczne parki narodowe, świeże, górskie powietrze, ukryte w małych portach restauracje serwujące owoce morza i lokalne wina oraz gwarne kafejki z doskonałą kawą - wszystko to sprawia, że wakacje nad Jeziorem Garda stają się najwspanialszymi z letnich wspomnień. Zapraszamy Cię serdecznie - z Eurocampem czekają Cię chwile pełne słońca, relaksu i cudownych miejsc nad największym z włoskich jezior!

włoskie marakrony, posmakuj włoskich jezior, poznaj smak włoskich jezior

Poznaj smak włoskich jezior...

Wakacje nad Jeziorem Garda to chwile pełne smaku i kulinarnych uniesień. Oprócz doskonałej włoskiej pizzy i przepysznych makaronów, Wasze podniebienia rozpieszczać będą z pewnością rybne dania. Koniecznie skosztujcie ryb suszonych na słońcu, które tutaj są specjalnością regionu. W gorące dni ochłodę i rozkosze smakowe przyniosą lody w niezliczonych wariantach smakowych. Wyśmienitym dodatkiem do pysznych dań będą z pewnością wina wytwarzane w rejonie Jeziora Garda lub też popularny Aperol Spritz.

wakacje nad Jeziorem Garda

Poczuj Jezioro Garda...

Poczuj słoneczne promienie na twarzy, powiew wiatru we włosach i odurz się aromatem doskonałych, lokalnych dań...Wsłuchaj się w ciszę Doliny Jeziora Idro, zachwyć się pięknem cudownej Wenecji, wskocz do przejrzystych wód Jeziora Garda i rozsmakuj się w winie z Bardolino...A potem zaszalej z rodziną lub przyjaciółmi w Gardalandzie i zapomnij się w fantastycznym Canavaworld. Te wakacje z pewnością będą wyjątkowe... 

Salo, Jezioro Garda

Odkryj urok włoskich jezior...

Wynajmij łódź bądź skorzystaj z jednego ze statków wycieczkowych pływających po jeziorze i odkryj urok malowniczych miasteczek rozsypanych wzdłuż jego brzegów. Przespaceruj się po pobliskich alpejskich łąkach i zielonych wzgórzach, zanurkuj w wodach jeziora i poznaj podwodny świat roślin i zwierząt. Koniecznie odwiedź pełną malowniczych kanałów Wenecję i usiądż w jednej z restuaracji położonej nad weneckim kanałem - to miasto rozkochuje w sobie od pierwszego wejrzenia...

top 5 regional highlights and things to see
Gardaland, Jezioro Garda

Gardaland

Największy park rozrywki z mrożącymi krew w żyłach rollercoasterami i zjazdami takimi jak „Space Vertigo" czy „Magic Mountain" to idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają mocne wrażenia. Dla preferujących spokojniejszą rozrywkę polecamy romantyczne karuzele czy kino 4D. Z parkiem połączone jest też fantastyczne akwarium. 

Wycieczkami łodziami po Jeziorze Garda

Wycieczki łodziami po Jeziorze Garda

Niezależnie od tego, czy wyruszasz w spokojny rejs czy na wycieczkę wodolotem lub katamaranem, wyprawa nad wody Jeziora Garda to zawsze niezwykłe przeżycie i dostęp do wielu ukrytych skarbów jeziora i okalających go gór.

Desenzano del Garda

Desenzano del Garda

Desenzano del Garda to największe miasto nad Jeziorem Garda, piękne i nieskażone rozwojem cywilizacji. Warto zwiedzić tu malowniczy Piazza Malvezzi, imponującą katedrę i uroczą dzielnicę Old Quarter. Malowniczy port jest doskonałym miejscem, by zanurzyć się w prawdziwie włoską atmosferę miasta.

Arena di Verona

Arena di Verona

Arena di Verona to obowiązkowy punkt programu wszystkich spędzających urlop nad pięknymi brzegami Jezior Garda i Idro. Nawet jeśli nie uda się Wam zakupić biletów na jedno z przedstawień, warto przynajmniej odwiedzić ogromny amfiteatr mieszczący 15 000 osób.

Verona

Werona

To piękne, średniowieczne miasto pełne jest zapierającej dech w piersiach architektury i imponujących rzymskich pozostałości. Jeśli uda Wam się zakupić bilety na jedno z operowych przedstawień w tutejszej Arena di Verona, będzie to z pewnością niezwykłe, artystyczne przeżycie. Koniecznie musicie odwiedzić również dom Julii na Via Cappello i stanąć na słynnym, szkespirowskim balkonie.

Jaka jest pogoda nad Jeziorem Garda?