Wakacje na campingu nad Jeziorem Garda, Włochy

Miejsca warte odwiedzenia nad Jeziorem Garda

Gargnano

Ten popularny kurort zyskał sławę jako schronienie Mussoliniego. Gargnano znane jest obecnie z dużego wyboru sklepów i restauracji z pieknym widokiem na jezioro. 

Limone

Otoczona gajami cytrynowymi i oliwnymi, piękna miejscowość położona u podnóża gór, na zachodnim brzegu Gardy. Wybierz się na spacer wąskimi brukowanymi uliczkami i podziwiaj ukwiecone staromodne domy.

Riva del Garda

Riva del Garda

W eleganckiej Riva del Garda znajdziesz wiele wspaniałych budynków i hoteli, a także XII-wieczną twierdzę. Wybierz się na spacer po ogrodach publicznych lub zjedz pizzę i lody w jednej z położonych nad wodą restauracji. Miejscowość jest również znana jako jeden z najlepszych ośrodków sportów wodnych nad Gardą.

Salò

Urocze średniowieczne miasteczko jest doskonałym miejscem na zaopatrzenie się w lokalne produkty i punktem wypadowym na wycieczkę statkiem po jeziorze.

Malcesine

Kolorowa miejscowość turystyczna jest idealna na wieczorny spacer krętymi uliczkami. Z Melcesine można też wjechać kolejką linową na szczyt Monte Baldo lub wsiąść na rower i odkryć dobrze oznakowane trasy.

Miasto garda

Miasto Garda

Kiedyś wioska rybacka, dzisiaj popularny kurort turystyczny - Garda to pełne uroku miasto, gdzie na tutejszej plaży możesz się zrelaksować i złapać ciepłe promienie letniego słońca. 

Bergamo

Dwie części Bergamo łączy linia kolejowa. Wskocz koniecznie do pociągu i wyjedź na samą górę, gdzie rozciągają się cudowne widoki na okolicę.

Peschiera del Garda

Główną atrakcją tego spokojnego miasta jest historyczna forteca, ale radzimy poświęcić też trochę czasu na piękne dzieła sztuki w Santuario della Madonna del Frassino.

Desenzano del Garda

Tętniące życiem, pełne miejskiego gwaru Desenzano zachowało swój pierwotny urok i czar portowego miasteczka. To idealne miejsce na kawę w jednej z tutejszych kawiaranek i obserowanie życia mieszkańców, szczególnie w starej części miasta.

Sirmione

Położone na wąskim półwyspie miasto zachwyca min. romantycznym zamkiem otoczonym wodą i jest popularnym miejscem na wesela.

Wenecja

Perła Adriatyku znajduje się w niewielkiej odległości od Gardy, więc wybierz się na wycieczkę i zobacz Canal Grande, Most Westchnień oraz Plac św Marka. Może zafundujesz sobie też wyjatkowe naczynie ze szkła Murano lub romantyczną przejażdżkę gondolą?