Włochy Centralne i Włoskie Wyspy

Kiedy zakochamy się we Włoszech od pierwszego wejrzenia, stanie się tak z pewnością za sprawą lampki Prosecco pitego z widokiem na łagodne, toskańskie wzgórza i wysadzone strzelistymi cyprysami aleje. Jako miejsce narodzin renesansu Toskania, to prawdziwa mekka miłośników sztuki - wycieczka do Florencji z niezwykłą Galerią Uffizi, pełną światowej sławy dzieł to obowiązkowy punkt programu wakacji w tym regionie. Kolejne to Piza, Siena, Sarteano czy San Gimignano - zachwycą Was nie tylko bogactwem historii, architektury i sztuki, ale także wyjątkową atmosferą i...pysznym jedzeniem. Trudno też nie odwiedzić szczycącego się 2000-letnią historią Rzymu, pełnego urokliwych ulic i placów czy malutkiej, jednak pełnej uroku Elby i jej stolicy Portoferraio, gdzie oprócz cudownych plaż i krystalicznych wód czekają na Was pyszne owoce morza, bogata roślinność i setki miejsc do odkrycia.

Włochy Centralne i Włoskie Wyspy

Poznaj piękne, zielone tereny Sardynii, niekończące się rozległe białe i różowe plaże, antyczne budowle, ulice pełne butików i oczywiście spróbuj fantastycznego jedzenia...

Przeczytaj więcej na temat tego regionu ›

Tę oferującą fantastyczne krajobrazy i gorące śródziemoorskie słońce, wyspę znajdziesz na samym końcu włoskiego „buta".

Przeczytaj więcej na temat tego regionu ›

Wybierz się do samego serca Włoch, aby odkryć artystyczne rozkosze Forencji i Rzymu, klasyczne krajobrazy Toskanii lub zrelaksować się na przepięknych plażach Elby.

Przeczytaj więcej na temat tego regionu ›