Wakacje na campingu na Sardynii

W skrócie

Odwiedź Sardynię

Niewielka Sardynia ma do zaoferowania spektakularne wręcz krajobrazy: przejrzyste fale podmywające cudowne złociste plaże, imponujące klify wpadające wprost do morza, ostre, granitowe skały tutejszych wzniesień i piękne trasy spacerowe z morskimi pejzażami w tle. To idealne miejsce na rodzinne wakacje, aktywny wypoczynek w otoczeniu pięknej przyrody, a także szansa na spróbowanie wyjątkowej, włoskiej kuchni.

Odkryj Sardynię

Odkryj Sardynię...

Zapomnij się na Sardynii bawiąc się na tutejszych festiwalach, przemierzając malownicze, naturalne szlaki spacerowe, odkrywając urok wsi i miasteczek, robiąc zakupy na lokalnych targach i rozkoszując się włoską kuchnią. Wynajmij łódź w jednym z tutejszych portów i wypłyń na krystalicznie czyste wody tej cudownej wyspy. Wybierzcie camping na Sardynii i przywieźcie z niej najpiękniejsze, wakacyjne wspomnienia!

Wybrzeże Sardynii

Poczuj Sardynię...

Włoska wyspa Sardynia jest wymarzonym miejscem dla spragnionych słońca, czystego, złocistego piasku, niezatłoczonych plaż i niezwykłych zabytków i przeszłości. Położenie wyspy w centrum Morza Śródziemnego, bliskie sąsiedztwo wielu kultur i zwyczajów w dużej mierze wpłynęło na etniczną tożsamość Sardynii i jej historię. Sardynia do dziś stanowi swoistą mieszankę kultur, a język jakim posługują się Sardyńczycy bliższy jest łacinie niż włoskiemu. Zanurz sie w czyste wody Morza Śródziemnego, bogatą historię, wyjątkową kulturę, aromatyczną kuchnię i spędź wakacje, które zapamiętasz na zawsze.

Owoce morza na Sardynii

Posmakuj Sardynię...

Niemalże wszystkie charakterystyczne dla Włoch i Sardynii smaki pochodzą z lokalnych oliw, ziół i przypraw. Oryginalna kuchnia oferuje takie regionalne specjały jak bottarga (suszona ikra z cefala), culurgiones- pierożki wypełnione farszem z ricotty, ziemniaków i mięty, podawane z sosem pomidorowym, fregola- makaron  w postaci malutkich kulek, lekko przypiekanych po wysuszeniu, sedas- polane miodem smażone pierożki z pecorino i skórką cytrynową czy cieniutki chleb- pane carasau . Wszystko to koniecznie zakrapiane świetnym i niedrogim, lokalnym czerwonym winem. Nie zapomnijcie spróbować też nalewki z liści i jagód mirtu. Na zdrowie!

Co warto zobaczyć
Alghero, Sardynia

Alghero

Alghero to doskonałe miasto na długie spacery z historią w tle. Średniowieczne kościoły, stary port, zabytkowe budynki - mnóstwo tu pięknych miejsc do odkrycia. To także świetne miejsce na zakupy i obiad z bliskimi w jednej z tutejszych restauracji. Dobrym pomysłem może okazać się również wynajęcie łodzi i podziwianie Alghero od strony wody. 

Cagliari, Sardynia

Cagliari

Cagliari, będące stolicą regionu zaskakuje swym klimatem i spokojem. Najbardziej charakterystyczne budowle to dwie wieże niegdyś strzegące wejścia do miasta – Torre di San Pancrazio oraz Torre dell'Elefante (Wieża Słonia). Z powodu promieni słońca odbijających się od wapiennych ścian budynków starówka Cagliari nazywana jest Białym Miastem. Warte odwiedzenia są także Bastion Saint Remy, z którego roztaczają się wspaniałe widoki oraz Bazylika di San Saturnino - uznawana za jeden z najważniejszych zabytków chrześcijańskiej kultury na Sardynii.

Grota Neptuna, Alghero

Grota Neptuna, Alghero

Ukryta pomiędzy spektakularnymi klifami i skalnymi formacjami Grotta di Nepttuno to jedna z najpiękniejszych jaskiń Europy, leżąca dokładnie metr nad poziomem morza. Można ją podziwiać wyłącznie dopływając łodzią. Jest bogata w niezwykłe krasowe formacje, a jej centralny punkt to jezioro o długości 120 metrów.

Park krajobrazowy Porto Conte

Park krajobrazowy Porto Conte

Miłośnicy długich spacerów będą z pewnością zachwyceni tutejszymi trasami i jej mieszkańcami: przepiękna sceneria i 150 gatunków ptaków tworzą tu niezwykły klimat, idealny do relaksu i chwili wytchnienia od zgiełku miasta.

Sassari, Sardynia

Sassari

Najbardziej zaludnione miasto Sardynii Sassari szczyci się bogactwem historii, kultury i sztuki. Wiele z tutejszych budynków pochodzi z XIII wieku, m.in. mury obronne miasta i katedra. Sassari znane jest również z produkcji wina i oliwy.

Jaka jest pogoda na Sardynii?

Sardinia average temperature
Sardinia average rainfall