Wakacje na campingu na Sardynii

Historia Sardynii

Cagliari, Cattedrale di Santa Maria , Sardynia

Cagliari

Jeśli masz ochotę poznać historię Sardynii, tu czeka Cię prawdziwa podróż w przeszłość. Rozpocznij ją w Narodowym Muzeum Archeologicznym, potem odwiedź Cattedrale di Santa Maria, a na koniec zostaw sobie Bastione San Remy z cudownym widokiem na miasto. Warte odwiedzenia są tu również ogrody botaniczne - po dniu pełnym zwiedzania to idealne miejsce na relaks i regenarację sił.

Nora i rzymskie łaźnie

Nora i łaźnie rzymskie

Dobrze zachowane pozostałości ulic, mozaik i budynków w Norze umożliwiają poznanie rzymskiego życia codziennego. Ciekawostką są tu publiczne łaźnie, do których wodę czerpano z naturalnych, gorących źródeł występujących w okolicy.

Rzymski amfiteatr

Rzymski amfiteatr, Cagliari

Ten naturalny, częściowo wyryty w skale amfiteatr z XII wieku mieścił ponad 10 000 widzów spragnionych krwi, która lała się tu strumieniami podczas walk gladiatorów i publicznych egzekucji. Dzisiaj amfiteatr można zwiedzać z przewodnikiem i podziwiać roztaczające się z niego oszałamiające widoki.

Porto Torres

Porto Torres

Jeśli zamarzy Ci się odmiana od malowniczych, starych miast Sardynii, odwiedź koniecznie Porto Torres. Znajdziesz tu imponujące relikty rzymskie i wyjątkową, XIII-wieczną marmurową-granitową bazylikę. Porto Torres ma również niewielkie stare miasto, gdzie można zrelaksować się przy chłodnym drinku.

Nuraghi de Palmavera, Sardynia

Nurgahe Palmavera

Nuragi to tajemnicze, stożkowate wieże datowane nawet na XV w. p.n.e. Na wyspie znajduje się ich około 7000, Nuraghe Palmavera należy do największych i najbardziej okazałych.