Wakacje na campingu na Sardynii

Natura Sardynii

Sardinia beaches

Plaża Arutas

Kto z Was jest w stanie oprzeć się błyszczącej w słońcu, imponującej, białej plaży? Ta w Arutas zachwyci Was z pewnoscią - jej piasek określany jest jako „biały ryż" i w połączeniu z promieniami tworzy niezwykłe wrażenie. 

sardinia watersports

Cala Gonone

Cala Gonone ty typowo włoskie, nadmorskie miasteczko z fantastycznymi plażami. Piękny, różowy piasek, malownicze klify i liczne jaskinie są zachętą, aby wypożyczyć tu łódź i poznać okolicę od strony wody.

sardinia flamingoes

Plaża Chia

Plaża Chia uważana jest nie tylko za jedną z najlepszych plaż na Sardynii, ale rownież na świecie. Znajduje się w jednej z najbardziej malowniczych zatok na wybrzeżu Costa del Sud w prowincji Cagliari. Idealna na windsurfing czy spacer oferuje turkusowe wody, cudowny piasek, a nawet lagunę, w której można spotkać różowe flamingi.

Neptunes Grotto

Grota Neptuna, Alghero

Ta imponująca jaskinia, pełna ogromych stalaktytów została odkryta przypadkowo przez lokalnego rybaka w XIII wieku i można do niej dojść lądem bądź dopłynąć łodzią.

Villasimius

Villasimius

Villasimius to jeden z najbardziej popularnych kurortów turystycznych Sardynii. Swoją popularność zyskał ze względu na cudowne plaże i krystalicznie czyste wody.

sardinia

Torregrande

Torregrane to jedna z plaż Oristano, idealna zarówno do opalania jak i wypoczynku w ruchu: można tu pograć w siatkówkę, wypożyczyć łódź czy spróbować swych sił w windsurfingu. Piniowy las znajdujący się tuż za plażą daje wytchnienie i przyjemny cień podczas wysokich temperatur.

Fishing boats

Porto Pino

Porto Pino to urokliwa, nadmorska miejscowość znana z pięknej plaży i doskonałych warunków do uprawiania windsurfingu. Plaża ta, ze względu na łagodne zejście do morza, polecana jest szczególnie rodzinom z małymi dziećmi.

Park Narodowy Porto Conte

Park Narodowy Porto Conte

Jeśli szukasz pięknych, dziewiczych, spokojnych terenów, pełnych lasów i ukrytych, malowniczych zatok, trasy spacerowe Parku Narodowego Porto Conte to doskonały wybór. Nie zapomnij tu lornetki - w parku mieszka wiele gatunków ptaków, a obserowanie ich to doskonały sposób na relaks i ucieczkę od zgiełku miasta.

sardinia kite surfing, windsurfing

Plaża Poetto

11 kilometrowa plaża Poetto, należąca do najdłuższych na Sardynii, to obowiązkowy punkt programu pobytu na wyspie. Plaża tętni wręcz życiem - mnóstwo tu barów i restauracji idealnych na ciepłe popołudnie przy chłodnym drinku.