Wakacje na campingu na Sardynii

Miejsca warte odwiedzenia na Sardynii

Alghero harbour

Alghero

Dzięki kolonizacji przez Katalończyków w XIV wieku to otoczone murami obronnymi miasto zyskało typowo hiszpański klimat. Można tu nawet usłyszeć unikalny dialekt kataloński. Alghero pełni podwójną rolę - miasta portowego i typowo turystycznego kurortu pełnego kafejek i restauracji serwujących wybitne owoce morza.

Olbia, Sardynia

Olbia

Chociaż greccy zdobywcy zmienili nazwę „szczęśliwego miasta" Olbia nadal sprawia, że jej goście są tu uśmiechnięci i czują się wyjątkowo dobrze. Wszystko to dzięki wyjątkowemu urokowi, imponującej atchitekturze i robiących ogromne wrażenie widokom.

Porto Cervo

Porto Cervo

Porto Cervo to ulubione miejsce bogaczy i celebrytów. Jeśli lubisz zakupy, tu będziesz czuł się jak ryba w wodzie: doskonałe butiki i największe marki to prawdziwa gratka dla amatorów najnowszych trendów. Po dniu spędzonym na spacerach uliczkami Porto Cervo, usiądź w jednej z tutejszych restauracji z drinkiem w ręku i zapatrz się w niezwykłe jachty cumujące w tutejszym porcie.

Posada, Sardynia

Posada

To urokliwe, stare miasteczko nadaje się idealnie na pełen wrażeń popołudniowy spacer. Nad miastem wznosi się zamek Castello de Fava, którego historia sięga czasów średniowiecza.