Wakacje na campingu na Sycylii

W skrócie

Odwiedźcie Sycylię!

Sycylia to największa z włoskich wysp na Morzu Śródziemnym, która zachwyca przyjezdnych cudownym, błękitnym kolorem morza, pięknymi plażami z wydmami oraz egzotyczną, bogatą w niezliczone formy roślinnością. Już od starożytności nazywana była „Wyspą Słońca" szczycąc się rekordową w Europie liczbą słonecznych dni w roku. Z uwagi na jej burzliwą przeszłość (należała w swej historii aż do 8 krajów) możemy zaobserwować tu istną mieszankę kultur, które przejawiają się w każdej możliwej dziedzinie. To dzięki temu właśnie Sycylia zyskała wyjątkowy charakter i niepowtarzalny urok...

Odkryj Sycylię

Odkryj Sycylię...

Będąc na Sycylii odwiedźcie koniecznie barwne, pełne arabskich śladów Palermo, perłę sycylijskiego wybrzeża Cefalu usytuowane u stóp skały Rocca, jeden z największych wulkanów na świecie Etna, piękne Wyspy Liparyjskie czy urocze miasta San Vito Lo Capo, Taorminę, Katanię i Trapani. Zachwyćcie się przejrzystością wód, urokiem niezwykłych, nadmorskich krajobrazów, doskonałą lokalną kuchnią i wszechobecną wakacyjną atmosferą. Wybierzcie camping na Sycylii i poznajcie piękno i historię największej, włoskiej wyspy!

Poczuj Sycylię, Segrstre

Poczuj Sycylię...

Sycylia to wyspa pełna niezwykłego, naturalnego piękna, niezliczonej ilości zabytków, przebogatej historii i pełnych uroku starych wiosek i miasteczek wymarzonych na wyprawę pod znakiem słońca, nieskończonej ilości wrażeń i zapierających dech w piersiach morskich pejzaży. Gdzie indziej znajdziesz bowiem w jednym miejscu rzymskie ruiny, greckie świątynie, spektakularne górskie szczyty, cudowne plaże i tyle niezwykłych śladów przeszłości? Sycylia to po prostu wyspa wyjątkowa...

Posmakuj Sycylię

Posmakuj Sycylię...

Tradycyjne potrawy kuchni włoskiej można znaleźć na całej wyspie. My polecamy oczywiście pełne smaku arancini, czyli tłumacząc dosłownie „małe pomarańcze", które z pomarańczami nie mają wiele wspólnego. Te zachwycające kule z ryżu i groszku nadziewane są na setki sposobów, z których najbardziej popularne to chyba szynka, mięso i ser. Tutejsze restuaracje serwują doskonałe owoce morza, aromatyczne makarony czy gigantyczne steki z tuńczyka i miecznika pachnące miętą i migdałami. Sycylijskie wina będą z pewnością fantastycznym dodatkiem do smakowitości na talerzu. Spróbujcie koniecznie Marsala i już po pierwszym łyku przenieście się do włoskiego świata smaku i aromatów!

Co warto zobaczyć
Wyspy Liparyjskie, Eolskie

Wyspy Liparyjskie

Wyspy Liparyjskie (dawniej Wyspy Eolskie) to 17 wysp pochodzenia wulkanicznego, rozsypanych na Morzu Tyrreńskim, do których dopłynąć można z Sycylii. Lipari, Salina, Vulcano, Stromboli, Filicudi, Alicudi i Panarea to największe z nich. Wyspy zachowały swoje naturalne piękno i nieskażoną cywlizacją przyrodę, dlatego są z pewnością miejscem wartym odwiedzenia.   

Wulkan Etna

Wulkan Etna

Największy czynny wulkan w Europie Etna ma ponad 3000 metrów wysokości. Warto zwiedzić szczyt w ciągu dnia lub wybrać się na wycieczkę po zachodzie słońca, kiedy wypływy lawy robią spektakularne wrażenie. Kiedy dopisuje pogoda, wulkan staję się wspaniałym punktem widokowym zapewniającym zapierające dech w piersiach widoki na całą wyspę, a nawet na pobliskie wyspy Liparyjskie. 

Nebrodi Adventure Park

Nebrodi Adventure Park

Jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia od wrażeń związanych z poznawaniem historii i kultury Sycylii, Nebrodi Adventure Park będzie doskonałym miejscem. Każdy, bez względu na wiek znajdzie tu coś dla siebie. Trasy ustawione są na różnych wysokościach od 2 do nawet 18 metrów. 

Palermo

Palermo

Palermo to od VII wieku główny port wyspy. Miasto ma do zaoferowania przyjeżdżającym niezwykłe bogactwo historii i kultury. Zabudowa miasta jest mieszanką architektury mauretańskiej, bizantyjskiej, rzymskiej i normańskiej.

Valley of the Temples, Sicily

Valle dei Templi

Valle dei Templi, położone przy miasteczku Agrigento na południowym wybrzeżu Sycylii, jest przykładem jednych z najlepiej zachowanych greckich świątyń znajdujących się poza Grecją. W 1997 roku Dolina Świątyń została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Agrigento to urokliwe, nadmorskie miasteczko pełne sklepów, restauracji i kawiarni. 

Jaka jest pogoda na Sycylii?

Sicily average temperature
Sicily average rainfall