Wakacje na campingu na Sycylii

Atrakcje turystyczne i miasta Sycylii

Katania, Sycylia

Katania

Ze względu na wykorzystanie lawy do budowy wielu budynków, Katania nazywana jest czarno-białą. To eleganckie miasto z operą, piękną katedrą, zamkiem i rzymskim amfiteatrem z II wieku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Koniecznie wybierzcie się na plac katedralny Piazza del Duomo i targ rybny, gdzie zachwyci Was z pewnością niezwykły wybór darów morza.

Cefalu, Sycylia

Cefalù, miasto i plaża

Niezwykle malownicze, średniowieczne miasteczko Cefalù znane jest z oszałamiających zachodów słońca, pięknej, piaszczystej plaży, wspaniałej katedry, stylowych restauracji i wyjątkowej atmosfery. To zdecydowanie jeden z najbardziej atrakcyjnych i popularnych kurortów we Włoszech. 

Palermo, Sycylia

Palermo

Kiedyś stolica Sycylii była jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych miast w całej Europie. Zamieszkiwana między innymi przez Greków, Rzymian, Arabów i Normanów dziś oferuje wspaniały przegląd historii i kultury Sycylii. W Palermo odwiedźcie koniecznie Pałac Królewski, katedrę, targ uliczny Vucciria i XIX-wieczny Palazzo Mirto. Dzieci zachwyci z pewnością wystawa lalek w Museo delle Marionettes.

San Vito lo Capo

San Vito lo Capo

Jeśli szukasz uroczego nadmorskiego kurortu, bez tłumu turystów i zatłoczonych plaż, odwiedź San Vito lo Capo i ciesz się jego relaksującą atmosferą, wspaniałymi krajobrazami i jednymi z najlepszych restauracji na Sycylii.

Trapani, Sycylia

Trapani

Trapani to urokliwe miasteczko w zachodniej Sycylii kryjące prawdziwe skarby z przeszłości: XVII-wieczną wieżę Torre di Ligny z widokiem na wyspy Egadzkie oraz pochodzący z tego samego wieku wyjątkowy Giudecca Palace, romańsko-gotycki kościół Sant'Agostino, muzeum Pepoli czy muzeum Preistoria e del Mare.