Wakacje na campingu w Toskanii i Centralnych Włoszech

W skrócie

Odkryj Toskanię i Centralne Włochy...

Jak to możliwe, że w jednym miejscu skupiono tyle piękna, sztuki i wyjątkowej historii? Toskania, centralne Włochy i Elba, ze wzgórzami, pachnącymi lasami piniowymi, średniowiecznymi miasteczkami i eleganckimi renesansowymi ośrodkami, zachwycają przepychem krajobrazu i dzieł ludzkiej ręki. Jest tu tak wiele do odkrycia i podziwiania- gdy odpoczywasz na campingu w Toskanii, nie masz czasu do stracenia!

Explore Tuscany, Spanish steps, Rome

Odkryj Toskanię i Centralne Włochy...

Dzięki swoim 5 lotniskom, wspaniałym zabytkom i cudownym krajobrazom jest to region idealny na wakacje. Przenieś się wstecz o setki lat, zaczynając od paleolitu, podczas zwiedzania stanowisk archeologicznych w Cetonie, poprzez splendor starożytnego Rzymu, po czym przejdź w czasy średniowiecza w San Gimigiano i rozkoszuj się wspaniałością renesansu we Florencji, Pizie, Sienie oraz Lukce lub po prostu żyj chwilą i ciesz się gwarną, współczesna Italią. Pamiętaj, żeby zjechać też z drogi i odkryć piękno toskańskich wzgórz, ciche lasy Elby i czyste Morze Śródziemne.

Poczuj Toskanię, Montepulciano

Poczuj Toskanię i Centralne Włochy...

Doświadcz kojącej atmosfery toskańskich wzgórz, zapomnij się w ulicznym chaosie Rzymu, zrób zdjęcie z Krzywą Wieżą w Pizie i połóż się na jednej z białych plaż cudownej Elby. A a potem odwiedź pełną niezwykłej architektury Lukkę, odpocznij na placu w Sienie, rozsmakuj się w setkach smaków włoskich lodów i krzycz z radości zjeżdżając w dół w wodnym parku Aqua Village. Na koniec nie zapomnij schłodzić się łykiem cudownego Chianti i wypowiedzieć życzenie przy fontannie di Trevi, aby wrócić tu wkrótce ponownie... 

Taste Tuscany, Italian pasta

Posmakuj Toskanię i Centralne Włochy...

Toskania tonie w smakach i aromatach lokalnej kuchni. Od klasycznych makaronów z pysznymi sosami, poprzez marynowane steki i doskonałe sery, na daniach z ryb kończąc. Jeśli uwielbiasz owoce morza, pojedź na wybrzeże lub popłyń na Elbę. Oprócz świeżych krewetek, kalmarów czy ośmiornicy, skosztuj koniecznie slynnych sardynek lub risotto z mątwą. Trudno odmówić sobie uczty smaków, przebywając w regionie, w którym gotowanie stało się sztuką. Do większości dań pasuje prawdziwa rozkosz podniebienia - chłodne Chianti. Cokolwiek zdecydujesz się tu zjeść, Twoje kubki smakowe doświadczą z pewnością wyjątkowych doznań...

Central Italy, Tuscany & Elba Top 5 Attractions
San Gimignano

San Gimignano, Toskania

San Gimignano to urocza, średniowieczna miejscowość w Toskanii, położona w dolinie Val d'Elsa, słynąca z pięknych, strzelistych wież, których kiedyś było aż 72 - mieszkające tu rodziny rywalizowały między sobą o najwyższy budynek w mieście. San Gimignano wygląda szczególnie pięknie oświetlone latarniami, dlatego warto poczekać tu aż do zmroku i przespacerować tonącymi w blasku świateł uliczkami. W 1990 roku miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Ostia Antica, Rome

Ostia Antica, Rzym

Ten zabytkowy port jest jednym z najlepiej zachowanych rzymskich miast we Włoszech. Dla mieszkańców Rzymu Ostia to przede wszystkim miasto z dostępem do plaży, dla turystów natomiast pełna archelogicznych pozostałości miejscowość, pokazująca ze szczegółami życie starożytych przodków.

Katedra Duomo, Florencja

Duomo, Florencja

Spektakularna z zewnątrz Katedra Santa Maria del Fiore, w środku też robi wrażenie. Budowa tego renesansowego arcydzieła ze wspaniałą ośmioboczną kopułą trwała prawie 200 lat i dziś jest ono jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków miasta.

Florence

Florencja

Florencja to prawdziwa skarbnica bogactw z przeszłości oraz kulturalna uczta dla każdego miłośnika kultury, sztuki i architektury. Niemalże każdy zakątek miasta zachwyca wyjątkowym pięknem, od Piazza Della Signoria po Ponte Vecchio. Uwieńczeniem wizyty we Florencji będzie z pewnością wizyta w wypełnionej po brzegi dziełami Galerii Ufizzi. 

Rzym

Rzym

Mówi się, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu - wcale się nie dziwimy, przyjechać tu musi każdy! Tętniąca życiem stolica Włoch wypełniona jest przebogatą historią i niezwykłym pięknem, które stale odkrywa się tu na nowo. Koloseum, Panteon, Watykan, Bazylika św. Piotra, Fontanna di Trevi - lista miejsc wartych odwiedzenia w Wiecznym Mieście praktycznie nie ma końca. 

Jaka jest pogoda w Toskanii i Centralnych Włoszech?

Tuscany, Central Italy and Elba average temperature
Tuscany, Central Italy and Elba average rainfall