Wakacje na campingu w Toskanii i Centralnych Włoszech

Atrakcje turystyczne Toskanii i Centralnych Włoch

Elba

Elba

Elba to idealne połączenie rajskich plaż, wspaniałych krajobrazów i malowniczych miasteczek. Spędź dzień relaksując się na białych, piaszczystych plażach, otoczonych czystą, błękitną wodą lub skieruj się w głąb lądu i odkryj lasy, gaje oliwne oraz spokojne, małe wioski. A może wolisz przespacerować się po krętych uliczkach stolicy wyspy- Portoferraio?

Florence

Florencja

Powiedzenie, że Florencja zapiera dech w piersiach nie byłoby przesadą. Piękne renesansowe miasto, połozone nad rzeką Arno zachwyca jednymi z najwspanialszych budowli na świecie, w tym Duomo z imponującą kopułą, ratuszem Palazzo Vecchio i kościołem Santa Croce.

Lucca

Lukka

Niegdyś siedziba bogatych kupców, dziś słynie z eleganckiej architektury i wspaniałych murów okalających miasto. Przespaceruj się malowniczymi uliczkami i wejdź na wieżę widokową Casa e Torre Guinigi, na ktorej szczycie rosną drzewa.

Pisa

Piza

W Pizie oprócz słynnej Krzywej Wieży jest jeszcze wiele atrakcji. Wybierz się na spacer po cmentarzu i zobacz imponujące arkady Babtysterium oraz Duomo.

Portoferraio, Elba

Portoferraio

Wędrując po urokliwej stolicy Elby z gwarnym portem i pełnymi uroku budynkami, napotkasz wiele pamiątek po najsłynniejszym więźniu wyspy- Napoleonie Bonaparte.

Rome, Spanish steps

Rzym

Rzym jest pełen fantastycznych zabytków: Koloseum, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Bazylika św. Piotra, Watykan- tego nie można przegapić!

San Gimignano

San Gimignano

Małe miasteczko ze wspaniałą panoramą i słynnymi, wysokimi wieżami. Wybierz się na spacer po czarujących uliczkach i placach, praktycznie niezmienionych od XIV wieku.

Siena

Siena

W tym średniowiecznym, otoczonym murami mieście znajdziesz wiele pięknych budynków, w tym Duomo, Babtysterium, Palazzo Publico i Museo Civico ze wspaniałą kolekcją dzieł sztuki. Koniecznie usiądź też na głównym placu i przy filiżance espresso rozkoszuj się widokiem eleganckiej architektury.