Historia firmy

Company History

Spojrzenie wstecz na 40 lat Eurocampu

Eurocamp powstał w 1973 roku, kiedy Alan Goulding zabrał pierwszą falę wczasowiczów szukających woloności i swobody na wakacje do Breatnii we Francji.

Company History

Lider w sektorze wakacji na campingu

W latach 80-tych zainteresowanie oferowanym przez nas rodzajem wakacji rosło. Liczba rezerwacji z Eurocampem znacznie się zwiększyła, w związku z czym dodaliśmy do naszej listy nowe lokalizacje i po raz pierwszy wprowadziliśmy mobile home'y do naszej oferty. 

Te innowacyjne ruchy pomogły w rozwoju firmy i zapewniły Eurocampowi pozycję lidera na rynku wakacji na campingu.

Company History

Wejście na giełdę

W tym czasie doświadczyliśmy też pewnych zmian w biznesie. W 1981 roku zostaliśmy kupieni przez londyńską grupę handlową Combined English Stores plc i zaczęliśmy wchłaniać mniejszych konkurentów, aż w 1991 roku byliśmy gotowi do wprowadzenia na giełdę.

Od tego czasu nadal rozwijamy się jako firma i obecnie jesteśmy częścią grupy European Camping. Biuro w Polsce zostało otwarte w 1996 roku i od ponad 20 lat nasz wrocławski zespół dba o to, żeby zapewnić swoim klientom idealne wakacje.

Company History

Połączenie z Keycampem

Na początku lat 90-tych Eurocamp i Keycamp stały się firmami siostrzanymi. Obie marki miały te same wartości i oferowały wspaniałe rodzinne wakacje w najlepszych lokalizacjach w całej Europie, od rustykalnych campingów po stylowe kurorty. W 2013 roku postanowiliśmy połączyć się z Keycampem i wystartować jako jedna firma, aby zaoferować większy niż kiedykolwiek wybór lokalizacji oraz zupełnie nowe rodzaje zakwaterowania.