Najlepsze w Europie rodzinne wakacje na plaży

Europa jest pełna wspaniałych plaż, z kolei Eurocamp ma w swojej ofercie wiele wspaniałych campingów położonych w ich pobliżu! Dlatego poprosiliśmy nasz zespół regionalnych ekspertów, aby wybrali 8 najlepszych wakacyjnych plaż.

Znajdź swoje wakacje na plaży! ›
Men-Allen, Brittany

Men-Allen, Bretania

Najbliższy camping: La Plage, Trinité-sur-Mer
Odległość z campingu na plażę: 10- minutowy spacer, 700 metrów

Trinité-sur-Mer to nadmorski kurort słynący z mariny, gdzie przez cały rok czekają rzędy żaglowców gotowych na następne regaty. Men-Allen z kolei jest ładnie zaokrągloną plażą na terenie kurortu, która znalazała się na naszej liście wyjątkowych linii brzegowych. Z biegiem czasu prądy oceaniczne sprawiły, że jedna strona plaży jest pełna drobnego piasku, natomiast drugą pokrywają skały. Odwiedź ją i zakosztuj dwóch rodzajów wakacji w jednym!

Camping La Plage ›
La Grande Plage, Gascony

La Grande Plage, Gaskonia

Najbliższy camping: Le Ruisseau, Biarritz
Odległość z campingu na plażę: 15 minut drogi, 7km

La Grande Plage to spokojny kurort, idealnie nadający się do bezpiecznego pływania i oferujący spokojny wypoczynek. Plaża jest częścią wspaniałej zatoki, otaczjącej stary, baskijski port rybacki.

Camping Le Ruisseau ›
Argelès-Plage, Roussillon

Argelès-Plage, Roussillon

Najbliższy camping: Le Soleil, Argelès-sur-Mer
Odległość z campingu na plażę: Bezpośredni dostęp

Plaże na południu Francji są najlepszym wyborem jeśli chcesz mieć zagwarantowaną wspaniałą pogodę, a Argelès-sur-Mer jest idealne dla miłośników słońca. Wzdłuż 7- kilometrowego piaszczystego wybrzeża znajdują się bary, kawiarnie i restauracje, które pozwalają wypełnić czas między leniuchowaniem w słońcu, a kolejnymi kąpielami. A nasz camping Le Soleil jest świetnym wyborem na następne wakacje na plaży w Rousilllion.

Camping Le Soleil ›
Central Beach, Vendée

Central Beach, Vendée

Najbliższy camping: Le Clarys-Plage, St Jean-de-Monts
Odległość z campingu do plaży: 10 minut jazdy

Plaża z Błękitną Flagą. Błękitna Flaga to uznany na całym świecie symbol przyznawany najbardziej przyjaznym dla środowiska plażom, w tym Central Beach w St Jean-de-Monts. Spodziewaj się bezpiecznych, małych fal i pięknych, czystych piasków - prawdziwa rozkosz!

Camping Le Clarys Plage ›
Raguenès, Brittany

Raguenès, Bretania

Najbliższy camping: Raguénès-Plage
Odległość z campingu na plażę: Bezpośredni dostęp

Raguénès Plage znajduje się w północnej Francji i zapewnia wiele atrakcji, które wypełnią dzień spędzony na plaży: windsurfing, kajakarstwo i inne sporty wodne. 

Camping Raguénès-Plage ›
Platja del Portitxol, Costa Brava

Platja del Portitxol, Costa Brava

Najbliższy camping: Castell Montgri, Estartit
Odległość z campingu na plażę: 20 minut drogi, 18.8 km

Platja del Portitxol urzeka wszystkie zmysły. Poczuj zapach otaczającego plażę sosnowego lasu, i ciesz się złotym piaskiem przesypującym się między palcami. Przekonasz się, że spokojne, płytkie wody są idealne dla wszystkich, którzy chcą popływać, a jeśli zostaniesz tam do wieczora, możesz cieszyć się wspaniałym zachodem słońca na Costa Brava.

Camping Castell Montgri ›
San Vito lo Capo, Sicily

San Vito lo Capo, Sycylia

Najbliższy camping: El Bahira, San Vito lo Capo
Odległość z campingu do plaży: 11 minut drogi, 6.2 km

Znajdziesz tu wiele udogodnień do wynajęcia - w tym leżaki i parasole - dzięki czemu można spędzić wakacje na plaży przez cały dzień, w prawdziwie włoskim stylu. Płytkie wody są tam wystarczająco jasne, aby uczynić pływanie wyjątkowo przyjemnym. Zjedz też kolację w jednej z nadmorskich restauracji i obejrzyj niesamowity zachód słońca.

El Bahira ›
Houlgate, Normandy

Houlgate, Normandia

Najbliższy camping: La Vallée
Odległość campingu od plaży: 5 minut jazdy lub 20 minutowy spacer, 1.8 km

Houlgate w Normandii to najlepszy wybór na rodzinne wakacje na plaży. Otoczone zalesionymi wzgórzami Houlgate słynie z uroku, a długa plaża jest jest idealna zarówno dla miłośników leniwego wypoczynku, jak i dla tych bardziej aktywnych.

Camping La Vallée ›