Pola bitew w Normandii

Holiday Inspiration - D-Day Holidays

Od czasów Wilhelma Zdobywcy do XX wieku Normandia była sceną wielu legendarnych bitew. Współcześnie region jest najbardziej znany z lądowania aliantów w czasie II wojny światowej- wydarzenia, które doprowadziło do wyzwolenia Francji spod okupacji niemieckiej.

Bądź częścią historii

Odwiedź Normandię i dowiedz się więcej o tym ważnym momencie w światowej historii. Od wycieczek po słynnych plażach i polach bitew, po wzruszające wizyty na słynnych cmentarzach i w muzeach - wybraliśmy 4 miejsca, które warto zobaczyć.

Plaża Omaha

Jedną z najsłynniejszych części Normandii jest odcinek wybrzeża, na którym miał miejsce desant alianckich żołnierzy. Plaża Omaha jest jedną z pięciu, na których lądowali, a siły amerykańskie poniosły tam poważne straty (ok. 3000 żołnierzy). Dziś znajdziesz tu pouczające centrum dla zwiedzających, a także cmentarz, na którym możesz oddać hołd poległym.

Bądź otoczony przez historię

Oglądaj lądowanie na plażach Normandii w Arromanches, okrągłym kinie 360° i muzeum zbudowanym z okazji 50 rocznicy D-Day. Tuż za kinem znajdziesz pozostałości sztucznego portu zbudowanego przez aliantów podczas bitwy.

D-Day w erze cyfrowej

Wybierz się do Caen Memorial, aby dowiedzieć się więcej na temat II wojny światowej i jej wpływu na Caen i całą Francję. Zobacz połączenie klasycznych eksponatów i najnowocześniejszych projektorów multimedialnych, które przekazują wiedzę o D-Day w nowoczesny sposób. 

Druga strona bitwy

Pointe du Hoc to klif, gdzie rozegrała się bitwa zakończona odbiciem przyczółka z rąk Niemców przez wojska amerykańskie. Obecnie jest jednym z najważniejszych miejsc, pokazujących zakres szkód wyrządzonych podczas lądowania w Normandii. Ślady walk widać tam do dzisiaj; pokryty bliznami krajobraz opowiada wstrząsającą historię walk.


Zaplanuj swój pobyt

Campingi w pobliżu plaż

W całej Normandii mamy piękne campingi, z których każdy ma swój niepowtarzalny charakter. Mogą stanowić doskonałą bazę wypadową do odkrywania bogatej historii regionu, są także idealnym miejscem na odrobinę relaksu i rekreacji. Zobacz dwa z naszych ulubionych campingów w Normandii i zacznij planować kolejne niezapomniane wakacje.

Houlgate

normandy, campsites near d-day beaches, houlgate, la vallee
Camping La Vallée ›

Pont l'Eveque

normandy,  campsites near d-day beaches, le brevedent
Camping Le Brêvedent ›