Wakacje bez samochodu

Najlepsze wakacje bez samochodu

Samochód zostawcie w domu

Przeraża Was wizja wielogodzinnej podróży przez pół Europy? Lub po prostu wolicie zostawić samochód w domu? Wybierzcie się zatem na jeden z naszych campingów, które dzięki swej świetnej lokalizacji i skomunikowaniu z lotniskiem i okolicą idealnie nadają się na wakacje bez auta. Sprawdźcie następujące campingi by odkryć miejsca położone blisko lotnisk, dworców lub stacji kolejowych.

Best for car-free holidays

Hiszpania

Castell Montgri - Car free holidays

Castell Montgri, Costa Brava

Aby dostać się na camping z lotniska w Gironie musicie skorzystać z transferu do centrum, a następnie przesiąść się do autobusu kursującego do stacji L'Estartit - lokalny operator AMPSA. 

Camping Castell Montgri ›
Internacional Calonge - Car free holidays

Internacional de Calonge, Costa Brava

W sezonie wakacyjnym 'Sarfa Bus' zabierze Was z lotniska w Barcelonie bezpośrednio na camping. Poza sezonem, autobusem dojedziecie do Playa D'Aro, a ostatni, krótki odcinek na camping pokonacie taksówką. 

Camping Internacional de Calonge ›
Cala Gogo - Car free holidays

Cala Gogo, Costa Brava

W sezonie wakacyjnym na camping dojedziecie bezpośrednio z lotniska w Barcelonie autobusem 'Sarfa Bus'. Poza sezonem, autobusem dojedziecie do Playa D'Aro, następnie taksówką na camping (ok. 3 km).

Playa d'Aro ›
Camping Tucan - Car free holidays

Camping Tucan, Costa Brava

Tylko 30 minut autobusem z lotniska w Gironie do Lloret de Mar.

Camping Tucan ›
Cambrils Park - Car free holidays

Cambrils Park, Costa Dorada

Tylko 15 minut taksówką od lotniska w Reus i 15 minut spacerem do centrum Cambrils.

Cambrils Park ›
Vilanova Park - Car free holidays

Vilanova Park, Costa Dorada

Vilanova Park znajduje się zaledwie 36 km od lotniska w Barcelonie. Z cetrum Barcelony (Plaça de Catalunya) odjeżdża autobus firmy MON-BUS (linia e-16,) który zatrzymuje się pod samą bramą campingu.  

Vilanova Park ›
Torre del Sol - Car free holidays

Torre del Sol, Costa Dorada

Jeśli wybierzecie podróż samolotem, na camping Torre del Sol z łatwością dostaniecie się z lotniska w Barcelonie  pociągami 'Renfe'. Podróż ze stacji Aeropuerto do Cambrils, z przesiadką na stacji Barcelona-Sants nie zajmie Wam więcej niż 3 godziny. 

Camping La Torre del Sol ›
Playa Montroig - Car free holidays

Playa Montroig, Costa Dorada

Z lotniska w Reus najszybciej dojedziecie na camping taksówką, ale możecie  skorzystać  również z lokalnych autobusów (najpierw trasa Airport-City, a następnie bezpośrednio na camping autobusem 'Plana Bus'. Z lotniska w Barcelonie  kursują pociągi do stacji Barcelona Sants, skąd pojedziecie dalej do Cambrils.

Playa Montroig ›

Włochy

Garden Paradiso - Car free holidays

Garden Paradiso, Włoski Adriatyk

Autobusy ATVO kursują pomiędzy lotniskami w Wenecji - Marco Polo i Treviso - a Lido di Jesolo. W Lido di Jesolo przesiądźcie się do autobusu nr 5 jadącego w kierunku Punta Sabbioni, który zatrzymuje się przed bramą campingu.

Garden Paradiso ›
sant angelo village campsite, adriatic, car free holidays

Sant'Angelo Village, Włoski Adriatyk

Autobusy ATVO kursują pomiędzy lotniskami w Wenecji - Marco Polo i Treviso - a Lido di Jesolo. W Lido di Jesolo przesiądźcie się do autobusu nr 5 jadącego w kierunku Punta Sabbioni. Możecie także skorzystać z tramwaju wodnego Alilaguna, który z lotniska zabierze Was do Lido di Venezia, a stamtąd do Punta Sabbioni i Cavallino

Sant Angelo Village ›
marina di venezia, campsite, adriatic, car free holidays

Marina di Venezia, Włoski Adriatyk

Z lotniska Wenecja Marco Polo kursują autobusy do Lido di Jesolo, a stamtąd dalej w stronę campingu Marina di Venezia.

Marina di Venezia ›
Mediterraneo - Car free holidays

Mediterraneo, Włoski Adriatyk

Złapcie tramwaj wodny z lotniska Wenecja Marco Polo do Wenecji, a stamtąd prom do Punta Sabbioni.

Mediterraneo ›
ca savio, campsite, adriatic, car free holidays

Ca'Savio, Włoski Adriatyk

Tramwajem wodnym dojedziecie z lotniska Wenecja Marco Polo do Wenecji, a następnie promem przez lagunę do Punta Sabbioni. Krótka jazda taksówką i już jesteście na campingu.

Ca'Savio ›
Waikiki - Car free holidays

Waikiki, Włoski Adriatyk

Zabierzcie się autobusem ATVO z lotniska Wenecja Marco Polo do Lido di Jesolo, a potem autobusem nr 2 udajcie się w kierunku Cortellazzo. Przystanek znajduje się przed wejściem na camping.

Waikiki ›
Bella Italia - Car-free holidays

Bella Italia, Jezioro Garda

Camping znajduje się zaledwie 23km od lotniska w Weronie - wskoczcie zatem w autobus, który zabierze Was na stację kolejową do Werony, a stamtąd pociągiem udacie się pociągiem do Peschiera del Garda. Z lotniska w Bergamo  pociągiem dojedziecie do stacji Brescia, gdzie przesiądziecie sie na pociąg do Peschiera del Garda. Po przyjeździe do Peschiery najlepiej udać się na camping taksówką. Z lotniska można także dotrzeć na camping taksówką. 

Bella Italia ›
Cisano San Vito - Car free holidays

Cisano San Vito, Jezioro Garda

Z lotniska w Bergamo z łatwościa dostaniecie się na camping jadąc pociągiem do Peschiera del Garda, z przesiadką na stacji Brescia. Z lotniska w Weronie autobus zabierze Was na stację kolejową do Werony, a stamtąd pociąg do Peschiera del Garda. Z Peschiera del Garda najszybciej będzie udać się na camping taksówką. 

Cisano San Vito ›
Del Garda - Car free holidays

Del Garda, Jezioro Garda

Camping znajduje się zaledwie 23km od lotniska w Weronie - wskoczcie zatem w autobus, który zabierze Was na stację kolejową do Werony, a stamtąd pociągiem udacie się do Peschiera del Garda. Z lotniska w Bergamo pociągiem dojedziecie do stacji Brescia, gdzie przesiądziecie sie na pociąg do Peschiera del Garda. Po przyjeździe do Peschiery najlepiej udać się na camping taksówką. Jeśli chcecie szybko dostać się na camping, taksówkę złapcie już na lotnisku.

Del Garda ›
Butterfly - Car free holidays

Butterfly, Jezioro Garda

Najszybciej dostać się na camping z lotniska taksówką. Camping znajduje się zaledwie 23km od lotniska w Weronie - możecie zatem wskoczyć w autobus, który zabierze Was na stację kolejową do Werony, a stamtąd pociągiem udać się do stacji Peschiera del Garda. Z lotniska w Bergamo pociągiem dojedziecie do stacji Brescia, gdzie przesiądziecie sie na pociąg do Peschiera del Garda. Po przyjeździe do Peschiery najlepiej udać się na camping taksówką. 

Butterfly ›
Camping Village Fabulous - Car free holidays

Camping Village Fabulous, Rzym

Camping organizuje transfer z obu lotnisk - Fiumicino i Ciampino (oba leżą tylko 20 km od campingu). Na camping możecie dostać się również transportem publicznym z Rzymu. Ze stacji kolejowej Roma Termini udajcie sie metrem (linia B) w kierunku Laurentina, aż do stacji EUR Fermi. Następnie wsiądźcie do autobusu linii 709 lub 070, które zabiorą Was aż na camping.

Camping Village Fabulous ›

Holandia

Duinrell - Car free holidays

Duinrell, Holland

Z lotniska Schipol (Amsterdam) kursuja regularne pociągi do Lejdy, podróż zabierze tylko 20min.  Ze stacji kolejowej w Lejdzie możecie dojechać na camping taksówką lub autobusem do Wassenaar.

Duinrell ›

Francja

La Sirene - Car free holidays

La Sirene, Roussillon

Shuttle bus z lotniska w Perpignan do stacji kolejowej SNCF w Perpignan, następnie pociągiem do Argelès (aż 13 połączeń dziennie) i taksówka na sam camping...szybko i prosto. 

Camping La Sirène ›
le beach garden, campsite, languedoc, car free holidays

Le Beach Garden, Langwedocja

Na lotnisku w Beziers złapcie taksówkę lub wynajmijcie samochód... do campingu macie tylko 19km.

Camping Le Beach Garden ›
club farret, campsite, languedoc, car free holidays

Club Farret, Langwedocja

Club Farret leży tylko 8km od lotniska w Béziers, najszybciej zatem dojechać do niego taksówką. Możecie także pojechać z lotniska autobusem do Vias i ostatnie 2 km taksówką. 

Camping Club Farret ›
les sablons, campsite, languedoc, car free holidays

Les Sablons, Langwedocja

Les Sablons leży zaledwie 10 km od lotniska w Béziers, dzięki czemu łatwo dotrzeć do niego taksówką. Możecie też dojechać autobusem z lotniska do centrum Béziers i tam przesiąść się w autobus do Portiragnes Plage który wysadzi Was tuż pod campingiem.

Camping Les Sablons ›
argeles, le soleil, campsite, roussillon, car free holidays

Le Soleil, Roussillon

Autobusem z lotniska w Perpignan do stacji kolejowej SNCF Perpignan, przesiadka na pociąg do Argelès i krótka jazda taksówką na camping.

Camping Le Soleil ›
La Chapelle - Car free holidays

La Chapelle, Roussillon

Wskoczcie w autobus z lotniska Perpignan do stacji kolejowej, a tam złapcie bezpośredni pociąg do Argelès. Cała trasa ma zaledwie 34 km.

Camping La Chapelle ›
Le Ruisseau - Car free holidays

Le Ruisseau, Gaskonia

Camping znajduje się zaledwie 15 minut taksówką od lotniska w Biarritz. Z lotniska możecie również dojechać autobusem do Biarritz i przesiąść się na autobus do Le Ruisseau.

Camping Le Ruisseau ›
Le Clarys Plage - Car free holidays

Le Clarys Plage, Vendée

Do stacji kolejowej Nantes dojedziecie z lotniska w Nantes autobusem. Złapcie pociąg do St Hilaire-de-Riez, a ostatni odcinek na camping pokonajcie autobusem lub taksówką.

Camping Le Clarys Plage ›

Dokąd na wakacje bez samochodu?