Warte zobaczenia miejsca

Masz ochotę na wyjątkową wakacyjną przygodę? Przygotuj się na poznawanie Europy w unikalny sposób.

Eurocamp oferuje bogactwo ukrytych skarbów i fantastycznych doświadczeń. Oto kilka miejsc wybranych i przetestowanych przez naszych ekspertów.

Kitesurfing w Vendée

Wysokie fale i dużo emocji - to wszystko znajdziesz w szkołach windsurfingu wzdłuż wybrzeża Wandei.

Mieszanka surfingu, latania, gimnastyki i akrobacji jest niesamowitym przeżyciem, które zapewni Ci dawkę adrenaliny!

Polecany camping: Le Clarys-Plage >

Tajemnicze głazy w Bretanii

W sercu Bretanii znajdują się fascynujące menhiry - ogromny zespół stanowisk megalitycznych składający się z ponad 3000 prehistorycznych pionowo ustawionych głazów, z których niektóre mają ponad 6000 lat. Zostały one wzniesione przez Bretończyków ok. 4500 lat p.n.e., w nieznanym celu, a ich ilość i rozmiar robią dziś na odwiedzających ogromne wrażenie.

Polecany camping: Des Menhirs>

empty

Szturm na Château de Pierrefonds

Wznoszący się majestatycznie Château de Pierrefonds to bajkowy zamek z fascynującą przeszłością. Zbudowany w XV wieku, został wspaniale przebudowany przez Napoleona III w XIX wieku. Wyjątkowe arcydzieło w pobliżu Paryża.

Polecany camping: La Croix du Vieux Pont >

Ciesz się spokojem w Północnej Francji

Pola bitewne Normandii i Pikardii są dzisiaj miejscem upamiętniającym szaleństwo wojenne, gdzie można też złożyć hołd poległym. Niezależnie od wieku, wizyta na plażach znanych z lądowania aliantówy oraz na polach bitew I i II wojny światowej jest fascynującym i wartym uwagi sposobem odkrywania najnowszej historii Europy.

Polecany camping: La Bien Assise >