Warte zobaczenia miejsca

Masz ochotę na wyjątkową wakacyjną przygodę? Przygotuj się na poznawanie Europy w unikalny sposób.

Eurocamp oferuje bogactwo ukrytych skarbów i fantastycznych doświadczeń. Oto kilka miejsc wybranych i przetestowanych przez naszych ekspertów.

dune du pilat

Surfuj po piaskach południowo-zachodniej Francji

Poczuj miękki piasek pomiędzy palcami podczas spaceru po najwyższej wydmie w Europie Dune de Pilat, skąd możesz podziwiać wspaniałe widoki - lub skorzystać z nieoczekiwanej okazji do surfowania lub bodyboardu w dół piaszczystego giganta mierzącego aż 110 metrów .

Polecany camping: Côte d'Argent >

Spróbuj najlepszego kawioru

Francuzi- być może najwięksi bon vivanci na świecie - odkryli słoną delikatność kawioru już przed wiekami. Dziś możesz oddawać się przyjemności jedzenia podczas eleganckich degustacji na wielu kawiorowych farmach w regionie.

Polecany camping: Côte d'Argent >

Zatrzymaj się na terenie autentycznej francuskiej winnicy

We Francji jest wiele szlaków wina i wspaniałych regionów winiarskich, więc bez problemu można cieszyć się degustacją, a następnie kupić jako suvenir skrzynkę lokalnego wina. Ale chyba największą atrakcją dla miłośników tego szlachetnego trunku będzie spędzenie wakacji na campingu z własną winnicą!

Polecany camping: Domaine de Massereau >

Daj z siebie wszystko w Alpach

Niektóre z najbardziej wymagających i słynnych etapów Tour de France przebiegają przez Alpy, a zapaleni rowerzyści, którzy chcą przetestować swoje umiejętności, mogą wjechać z Bourg d'Oisans przez legendarne serpentyny na górę do Alpe d'Huez. Tam za drobną opłatą otrzymają oficjalny certyfikat potwierdzający wyczyn.

Polecany camping: Le Belledone >

Spacery i wędrówki po Sewennach

Odkryj zapierający dech w piersiach Park Narodowy Sewennów. W tym jednym z najbardziej znanych francuskich parków możesz podziwiać białe dęby, a także spektakularne krajobrazy i dzikie zwierzęta, w tym czerwone jelenie.

Polecany camping: Val de Cantobre >

Na krawędzi Kanionu Verdon

Kanion Verdon to europejski odpowiednik Wielkiego Kanionu. Wąwóz, wyrzeźbiony w wapiennych skałach przez potężną rzekę, zachwyca widokiem niezwykłej, turkusowozielonej wody. Wizyta tutaj jest obowiązkowa dla miłośników kajakarstwa!

Polecany camping: Les Lacs du Verdon >

Kajakiem po Ardèche

Meandrująca wśród uroczych wąwozów rzeka Ardèche jest idealnym miejscem do przeżycia wspaniałej przygody z kajakiem lub kanadyjką. Nasze campingi sprawią, że wejście do wody będzie łatwe i bezproblemowe, co pozwoli Ci odkrywać całe kilometry rzeki, a także uzyskać najlepszy widok na oszałamiający Vallon Pont d'Arc.

Polecany camping: L'Ardéchois >

gascony surfing, hossegor

Surfing w Biarritz

Elegancki kurort z pięknymi sklepami i mnóstwem uroczych restauracji. Biarritz to także raj dla surferów, z niezawodnymi falami i licznymi szkołami surfingu. Wybierz Grand Plage, jeśli jesteś tutaj z rodziną, lub pojedź na plażę Côte des Basques, aby spędzić wolny czas z młodszymi miłośnikami surfingu i cieszyć się trochę większą ilością miejsca do surfowania.

Polecany camping: Le Ruisseau >

Lawendowe pola Prowansji

Niekończące się pola lawendy są jednym z najbardziej znanych i najpiękniejszych krajobrazów Prowansji. Odwiedź Prowansję od połowy czerwca do początku sierpnia i podziwiaj oszałamiające pola ciągnące się od wysokich płaskowyżów Sault do doliny Luberon.

Polecany camping: Les Lacs du Verdon >

Akcja! Festiwal Filmowy w Cannes

Wybierz się do Cannes w maju, a zobaczysz światowej sławy gwiazdy i celebrytów, nie wspominając już o najnowszych hitach kinowych i klasyce filmowej. Nawet jeśli w ogóle nie opuścisz fantastycznej plaży Croisette, to i tak przeżyjesz tutaj wyjątkową przygodę.

Polecany camping: Esterel >

Poznaj prehistoryczną przeszłość Dordonii

Dordonia oferuje wiele interesujących jaskiń i grot, a także jedne z najwspanialszych prehistorycznych malowideł na świecie. Zostaniesz oczarowany stalaktytami, stalagmitami i prehistorycznymi rysunkami Grotte Des Merveilles w Rocamadour oraz Grotte De Rouffignac, znanej również jako Jaskinia Stu Mamutów.

Polecany camping: Le Moulin de Paulhiac >

Zasiądź na widowni Amfiteatru w Nimes

Mimo, że została zbudowana za czasów panowania cesarza Augusta w pierwszym wieku naszej ery, arena w Nimes jest jednym z najlepiej zachowanych rzymskich amfiteatrów na ziemi. Obecnie etap walk gladiatorów czy polowań na lwy ma już dawno za sobą, za to dzisiaj możesz rozkoszować się tam niesamowitą atmosferą, a nawet oglądać różnego rodzaju przedstawienia.

Polecany camping: Domaine de Massereau >

Chauvet Caves, Pont d'Arc

Zobacz najstarszą galerię sztuki na świecie

Cofnij się w czasie o 36 tysięcy lat, we wspaniałej replice jaskini z idealnie zachowanymi prehistorycznymi malowidłami naskalnymi. Sama Jaskinia Chauveta jest zamknięta dla zwiedzających, ale w jej kopii odtworzono precyzyjnie wszystkie detale, w tym niesamowite dzieła sztuki i ślady niedźwiedzi.

Polecany camping: L'Ardéchois >