Wakacje na wodzie

Sporty wodne- bo czy może być lepszy sposób na aktywny wypoczynek i równoczesną ochłodę przed słonecznym żarem?

Niemal na każdym z naszych campingów lub w bezpośrednim ich sąsiedztwie, możecie spróbować któregoś z fantastycznych sportów wodnych, niezależnie od swojego poziomu zaawansowania. Wiele z nich znajduje się bezpośrednio przy plaży, dzięki czemu aktywny wypoczynek na wodzie jest na wyciągnięcie ręki. Od lekcji nurkowania, przez windsurfing i żaglówki... mamy wszystko, o czym tylko zamarzycie. 

Nurkowanie

Kiedy spędzicie już wystarczająco dużo czasu na podziwianiu krajobrazów i przyrody na lądzie... spróbujcie swoich sił nurkując i zobaczcie jakie cuda czekają na Was pod wodą. Kilka z naszych campingów oferuje lekcje nurkowania, a wiele innych znajduje się w bliskim sąsiedztwie szkół nurkowania, m.in. Des Menhirs i Les Mouettes w Bretanii, Cala Gogo i Cambrils Park w Hiszpanii, Altomincio Family Park przy jeziorze Garda i Sol à Gogo w Vendee. Nie zastanawiajcie się dłużej, tylko wyruszcie na odkrycie wspaniałego podwodnego świata. 

Windsurfing

Windsurfing to doskonały sposób na niezapomniane wakacje dla całej rodziny. Jeśli chcecie zrelaksować się na falach, pożeglować lub po prostu poszaleć na desce, sprawdżcie campingi, które wybraliśmy specjalnie dla Was. El Delfin Verde na Costa Brava oferuje kursy windsurfingu dla początkujących i średniozaawansowanych, duże fale czekają na Was również na Domaine de la Rive w Gaskonii. Swoich sił w windsurfingu możecie spróbować również na campingu Garden Paradiso lub Union Lido nad Adriatykiem.

dinghy sailing on a Eurocamp family holida

Żeglowanie

Pływanie małymi żaglówkami to świetny pomysł na rodzinny dzień na wodzie. Są one łatwe do sterowania i bardzo zwrotne - poradzi sobie z nimi każdy, nawet początkujący. Można nimi pływać po rzekach i jeziorach, a nawet po morzu- wzdłuż plaży. To nie tylko sposób na świetna zabawę, ale również dzień spędzony blisko natury i możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów. Sprawdźcie m.in. Camping Les Fontaines w Alpach, La Torre del Sol na Costa Dorada lub La Yole w Vendée.


Kod campinguNazwa campinguŻaglówkiSkutery wodneLekcje nurkowaniaNarty wodneWindsurfing
BN014Le Ranolien


BS015Ty Nadan
BS019La Grande Métairie