Europa Park

Światowej klasy park rozrywki w Rust, Niemcy

Z prawie 5 milionami gości każdego roku, jest to sprawdzony i niezawodny park rozrywki!

  • Ponad 100 atrakcji
  • 13 podnoszących adrenalinę roller coaster'ów
  • 14 krain tematycznych z Europy
  • Świetne pokazy i rozrywka dla całej rodziny
  • Magiczne Kino 4D
  • Fantastyczny park rozrywki dla gości w każdym wieku

Odkryjcie jeden z najlepszych parków rozrywki w Niemczech

Położony w połowie drogi między Strasburgiem i Fryburgiem, Europa Park to fantastyczny park rozrywki, który zapewni godziny rewelacyjnej zabawy całej Waszej rodzinie! Na miłośników mocnych wrażeń czeka tu 13 ekscytujących rollercoasterów - wypróbujcie Wodan Timburcoaste, gigantyczny drewniany rollercoaster, który osiąga prędkość 100km/h lub Blue Fire Megacoaster, który wywróci Wasz świat do góry nogami...i to aż cztery razy! A jeśli nie macie nic przeciwko temu, żeby trochę się zamoczyć udajcie się na Atlantica SuperSplash! 

Park przygotował również wiele atrakcji dla młodszych gości w specjalnej irlandzkiej krainie, z trzema super atrakcjami i ogromny, krytym placem zabaw! Dzieci pokochają również świat Artura i Minimków (Arthur and the Minimoys), gdzie spotkacie mrówki wielkości mamuta i jeszcze większe żaby i biedronki! Dzięki licznym pokazom, od łyżwiarstwa figurowego, teatru kukiełkowego, pokazów kaskaderskich, aż po musicale - w parku rozrywki Europa Park naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie! 

europa park, theme park, germany

Gotowi, do startu, start!

Sezon letni w Europa Park trwa od soboty, 06/04 aż do niedzieli, 3/11/2019. W tym okresie park otwarty jest codziennie w godz. od 9:00 do 18:00. W lipcu i sierpniu park okazjonalnie może działać dłużej.  

Bilety

W sezonie letnim 2019  jednodniowy bilet dla osoby dorosłej kosztuje €52 dla każdego od 12 lat wzwyż, podczas gdy jednodniowy bilet dla dziecka kosztuje €44.50. Wstęp dla dzieci w wieku 0-3 jest bezpłatny. 

Bilet dwudniowy ważny jest przez sześć dni od pierwszego dnia wizyty; kosztuje €98.50 dla dorosłego i €83.50 dla dziecka.

Dzieci w wieku 4-11, odwiedzające park w dniu swoich urodzin, mogą uzyskać bezpłatne wejście po okazaniu dokumentu tożsamości. 

europa park, theme park, germany
europa park, theme park, germany

Lokalizacja

Europa-Park-Straße 2

77977 Rust

Niemcy

GPS: 48.267562, 7.717101

38km na północ od Fryburga

Samolotem lub pociągiem

Lotniska
  • Baden-Baden/Karlsruhe 64km
  • EuroAirport Basel 90km
  • International Strasbourg 64km

Najbliższa stacja kolejowa znajduje się w Ringsheim 4km.

Samochodem

Opłata za parking w roku 2017 wynosi  €6 za samochód.

Campingi w okolicy

campingplatz herbolzheim, germany, black forest

Camping Herbolzheim

Ten niewielki camping położony na obrzeżach Herbolzheim, wśród falujących pagórków, głębokich dolin i przepięknych jezior, jest idealną bazą na pełne przygód wyprawy, m.in do pobliskiego parku rozrywki Europa Park. Co więcej, malowniczy Fryburg jest tylko 30 min jazdy od campingu, więc czy macie ochotę na zwiedzanie, czy na szaloną zabawę, każdy znajdzie tu coś dla siebie. 

  1. Tylko 10km od parku rozrywki Europa Park

Camping Herbolzheim ›