Futuroscope

Oczekuj nieoczekiwanego...

w jednym z najpopularniejszych parków rozrywki we Francji i jedynym tego rodzaju w Europie!

 • 25 oryginalnych doświadczeń
 • Epoka Lodowcowa (Ice Age) -  atrakcje 4D dla całej rodziny
 • Wodna fantazja 'La Forge aux Etoiles' przygotowana przez Cirque du Soleil  
 • Nowatorskie technologie
 • Spektakularne, wciągające pokazy
 • 7 piętrowy ekran w KineMAX, szerokości dwóch kortów tenisowych
 • 7 restauracji tematycznych

Fantastyczny, pełen zabawy i bajkowy Futuroscope

Futuroscope oferuje oszałamiający wybór futurystycznych atrakcji dla całej rodziny. Nie przeoczcie wielokrotnie nagradzanego Wehikułu czasu i szalonych królików (Time Machine Raving Rabbits) - niezwykle wciągające doświadczenie na ruchomej platformie z efektami 3D i 4D!  Macie ochotę na więcej? Udajcie się wprost do Artur - Przygoda w 4D - wybierzcie się na interaktywny spacer przez świat Minimków, a następnie weźcie udział w wyścigu z powrotem do świata ludzi. Atrakcja ta składa się z animowanego filmu 3D wyświetlanego na giantycznym ekranie IMAX®, zsynchronizowanym efektami multisensorycznymi i symulatorem ruchów... coś niesamowitego! 

Zatańczcie z robotami (Dance with Robots), zanim udacie się w niesamowitą podróż do Epoki lodowcowej (Ice Age). 

Jeśli poczujecie ochotę na zmianę tempa, zachwyćcie się cudami wszechświata podczas niesamowitego pokazu Kosmiczne Starcia (Cosmic Collisions). Wieczorem, po zapadnięciu zmroku, dołączcie do sławnego na cały świat Cirque du Soleil i poznajcie opowieść o dziewczynie i wirtualnym olbrzymie, pełną fenomenalnych efektów specjalnych (wizualnych, wodnych i pirotechnicznych) -  coś prawdziwie cudownego! 

futuroscope, theme park, les mysteres du kube

Gotowi, do startu, start!

Futuroscope działa codziennie od połowy lutego do połowy września, po połowie września, aż do zamknięcia (w połowie października) park działa wyłącznie od czwartku do niedzieli.

Park otwarty jest zazwyczaj od godziny 10:00, godziny zamknięcia różnią się w zależności od pory roku. Pokaz wieczorny odbywa sie codziennie po zapadnięciu zmroku, w godzinach otwarcia parku - godzina rozpoczęcia przypada pomiędzy 20:00 a 22:45 (w sierpniu pokaz rozpoczyna się zazwyczaj o 22:15). Prosimy o sprawdzenie godzin pokazu w dniu Waszej wizyty na stronie parku Futuroscope

Bilety

W 2019 bilet jednodniowy dla dorosłego kosztuje ok. €45, a bilet jednodniowy dla dziecka (5 - 16 lat) kosztuje €37. Dla dzieci w wieku 0 - 4 lata wstęp jest bezpłatny. Koszt wstępu na  pokaz wieczorny (jeśli jest tego samego dnia, co Wasza wizyta w parku) wliczony jest w cenę biletu. Dostępne są również oddzielne bilety na pokazy wieczorne, bilety 2 i 3 dniowe. Przy wcześniejszym zakupie biletów za pośrednictwem strony Futuroscope, możliwe jest skorzystanie ze zniżek. Zniżki przysługują także na bilety dla grup od 4 osób wzwyż.  

futuroscope, theme park, vue d ensemble nuit, j audy
futuroscope, theme park, raving rabbids, j audy

Lokalizacja

Avenue René Monory

86360 Chasseneuil-du-Poitou

Francja

GPS: 46,66337, 0,36187

Na autostradzie A10 (Paris-Bordeaux) zjazd 28.

Samolotem lub pociągiem

Lotniska
 • Poitiers  11km
 • Tours  95km
 • Limoges 125km
 • Angers  136km

Wiele miast i miasteczek posiada bezpośrednie połączenie kolejowe ze stacją kolejową Futuroscope-TGV.

Samochodem

Opłata za parking w 2018 wynosi €7 za dzień lub €3 od 17:00 do 08:30.  


Campingi w okolicy

Sprawdźcie, które z naszych campingów znajdują się niedaleko parku Futuroscope!

domaine de la breche, campsite, loire valley

Camping Domaine de la Brèche

 • 83km od Futuroscope

Przygotujcie się na hektary przestrzeni i imponujący kompleks basenów na tym wspaniałym campingu położonym w samym sercu Doliny Loary. Na campingu czekają na Was liczne atrakcje, a w niedalekiej odległości znajduje się Saumur oraz Forteca w Chinon, a Futuroscope oddalone jest jedynie o godzinę jazdy samochodem.

Camping Domaine de la Brèche ›
le parc de fierbois, campsite, loire valley

Camping Parc de Fierbois

 • 66km od Futuroscope

Połączcie zabawę na świeżym powietrzu ze świetną rozrywką, a otrzymacie Le Parc de Fierbois. Z olbrzymią ilością atrakcji w sezonie wakacyjnym, wieczornymi przedstawieniami i dwoma kompleksami basenów, camping ten zapewni wspaniałą zabawę całej Waszej rodzinie. Chinon i Tours są na wyciągnięcie ręki, a do Futuroscope dojedziecie szybciej niż w godzinę.

Camping Parc de Fierbois ›