Parc Asterix

Ci zwariowani Galowie!!!

Niezwykle popularny, rodzinny park rozrywki oparty na przygodach Asterixa i Obelixa.


 • 6 krain tematycznych
 • 7 ekscytujących kolejek 
 • 19 atrakcji dla całej rodziny
 • 13 atrakcji dla małych Galów, wśród nich Las Idefixa
 • Występy na żywo i pokazy
 • Delfiny i lwy morskie
 • Zaledwie 30 km na północ 
 • Wirowanie na olbrzymin dysku - Discobélix
 

Światowej sławy komiks ożywa w Parku Asterixa!

Przybądźcie, a przeżyjecie niesamowitą przygodę w tym najbardziej galijskim parku rozrywki. Niech Asterix zabierze Was na wyprawę; odwiedźcie starożytną Grecję, wejdźcie na szczyt góry Olimp i wkroczcie na pokład Tonnerre de Zeus - niesamowitego, drewnianego roller coastera! Wstąpcie do krainy Wikingów lub wykonajcie pętlę na kolejce górskiej Goudurix. Rozgośćcie się w Galii i spędźcie miło czas w otoczeniu swoich ulubionych postaci z komiksu. Następnie udajcie się w Podróż w Czasie, by zobaczyć imponujące pokazy akrobatyczne i kaskaderskie. Imperium Rzymskie to miejsce w samym sercu akcji - nie przegapcie pokazu w rzymskiej arenie, gdzie Galowie i Rzymianie stają do rywalizacji. 

Antoniusz i Kleopatra, rzymscy legioniści, malarz Marcel zakochany w obrazie Mony Lizy... a o spotkaniu którego z bohaterów Wy marzycie? 

parc asterix, theme parc, discobelix attractions

Gotowi, do startu, start!

Parc Asterix otwarty jest od 06/04/19 do 29/09/19. Park czynny jest od 10:00 do 18:00.

Prosimy zwrócić uwagę, że w maju park zamknięty jest w poniedziałki i wtorki. We wrześniu park otwarty jest tylko w weekendy (sobota-niedziela) i codziennie od 17/10 do 31/10.

Bilety

Ceny w 2020

Bilety zakupione w kasie parku rozrywki: bilet na 1 dzień dla osoby dorosłej (12 lat i wzwyż) €51, bilet na 1 dzień dla dziecka (od 3 do 11 lat) €43. Bezpłatny wstęp dla dzieci w wieku 0-2 lat.

Bilety upoważniają do wstępu na wszystkie atrakcje i przedstawienia przez cały dzień (poza grami arkadowymi). Zniżki możliwe przy zakupie z wyprzedzeniem. Dostępne są również zniżki rodzinne, dla rodzin kupujących 5 biletów lub więcej.

Wskazówki odnośnie podróży

Wskoczcie w shuttle bus z Paryża! Autobus wyrusza ze stacji autobusowej przy Carrousel du Louvre (szukajcie znaków 'parking autocar') i zabierze Was bezpośrednio do parku rozrywki. Bilet na autobus moża kupić  online na stronie internetowej: https://www.parcasterix.fr/preparez-votre-visite/venir-au-parc-asterix-voiture , gdzie znajdziecie również informacje odnośnie cen i godzin odjazdu.

Lokalizacja

Park Asterix

60128 Plailly

Francja

GPS: 49.137700, 2.573811

30km na północ od Paryża przy autostradzie A1 (pomiędzy 7 i 8 zjazdem).

Samolotem lub pociągiem

 • Charles de Gaulle 18km
 • Paryż Orly 55km

Między lotniskiem Charles de Gaulle a parkiem rozrywki regularnie kursuje autobus. Na lotnisko dotrzecie linią RER B3 ze stacji kolejowej Paris Gare du Nord.  

Samochodem

Parking samochodowy - €10 za dzień (2017)


parc asterix, theme park

©2016 LES ÉDITIONS ALBERT RENÉ / GOSCINNY-UDERZO


Campingi w okolicy

Sprawdźcie nasz camping położony niedaleko parku rozrywki Park Asterix!

La Croix du Vieux Pont Campsite, Paris

La Croix du Vieux Pont Campsite

 • 71 km od Parc Asterix

Cztery baseny, lagunowa plaża oraz rewelacyjne bary i restauracje - camping ten ma wszystko, czego potrzeba na idealnych wakacjach. A jeśli poczujecie ochotę na dodatkową zabawę, możecie wybrać się do Paryża lub do parku rozrywki Parc Asterix. 

La Croix du Vieux Pont, Paryż ›