Puy du Fou

Wyruszcie na spotkanie z historią

Puy du Fou® przywita Was fantastycznymi pokazami i atrakcjami dla całej rodziny!

  • 7 Przedstawień Głównych
  • Dziesiątki mniejszych przedstawień i atrakcji
  • 4 osady rzemieśników
  • 50 hektarów terenów zielonych i ponad 1,500 zwierząt
  • Pokazy ptaków drapieżnych z sokołami, sowami i sępami 

* Nagrodzony w Los Angeles nagrodą Thea za Najlepszy Pokaz na świecie w 2017 oraz w Orlando Nagrodą Publiczności dla najlepszego parku na świecie w 2014.

Fantastyczna rozrywka w samym sercu Vendée

Wybrany najlepszym parkiem na świecie*, Puy du Fou® oferuje wiele spektakularnych pokazów dla całej rodziny. Przyjeżdżając do tego parku, zapomnijcie o XXI wieku i wyruszcie w podróż do przeszłości! Na ponad 50 hektarach zielonych terenów przygotowano dla Was ponad 20 wspaniałych przedstawień, 4 autentyczne osady pełne rzemieślników i ponad 1,500 zwierząt w sercu pięknego stuletniego lasu. Pokaz, za pokazem, jedna przygoda, goni drugą. Poczujcie energię dawnych aren, podziwiajcie imponujące pokazy akrobatyczne na koniach podczas rycerskiego spektaklu, przeżyjcie poruszającą  przygodę zawadiaki, oddajcie się magii podczas podniebnego, ptasiego baletu...

Le Dernier Panache - takiego wielkiego show, nie widziano nawet w Puy du Fou! Śledźcie interesujące losy francuskiego oficera marynarki wojennej, bohatera amerykańskiej Wojny o Niepodległość, którego życie zmienia się diametralnie w roku 1793, podczas ostatniej bitwy. Zapierające dech w piersiach, poruszające przedstawienie z imponującą scenografią.

Les Orgues de Feu to pełna liryzmu symfonia ognia i wody! Wieczorne przedstawienie  - The Grand Parc - zabierze Was w magiczną, pełną niezwykłości podróż! Każdego wieczoru, na dawnym jeziorze Puy du Fou, nimfy i leśne duszki tańczą do muzyki wygrywanej przez grajków w iluminowanych strojach, tworząc fantastyczną kompozycję wody i ognia. 

puy du fou, theme park, vendee

Gotowi, do startu, start!

Puy du Fou® otwarty jest codziennie od 06/04 do 29/09/19, a pomiędzy tymi datami tylko w wybrane dni. W maju, czerwcu i we wrześniu park zamknięty jest jeden dzień w tygodniu (zazwyczaj w środę). Park czynny jest od godz. 10:00, godzina zamknięcia różni się w zależności od pory roku. 

Wieczorny pokaz Les Orgues de Feu odbywa się w "okresie zielonym" (prosimy sprawdzić kalendarz) i jest wliczony w cenę biletu Grand Parc. Dokładne informacje znajdują się na stronie.

Bilety

2019 cena biletu jednodniowego Grand Parc dla osoby dorosłej, przy wcześniejszej rezerwacji wynosi €36 (kupowany w kasie w dniu wizyty €41), a cena jednego biletu dla dziecka w wieku 5-13 wynosi €26  (zamiast €30). Dzieciom poniżej 5 roku życia przysługuje bilet bezpłatny. 

puy du fou, theme park, vendee
puy du fou, theme park, vendee, birds of prey display

Lokalizacja

Le Puy du Fou

85590 Les Epesses

Francja

GPS: 46.898338, -0.930696

Autostrada A87, zjazd nr 28.

Samolotem lub pociągiem

Lotniska
  • Nantes 88km
  • La Rochelle 101km

Pomiędzy stacją TGV w Angers a Puy du Fou® kursuje autobus. Podróż trwa ok. 1,5 godziny, miejsca należy rezerwować z wyprzedzeniem.

Samochodem

Bezpłatny parking przed wejściem.Campingi w okolicy

Sprawdźcie niektóre z naszych świetnych campingów w okolicy parku rozrywki Puy du Fou!

la garangeoire, campsite, vendee, swimming pool, waterslides

Camping La Garangeoire

  • 82kmod Puy du Fou

Ten piękny, położony na wsi camping jest idealnym wyborem dla rodzin, lubiących aktywnie spędzać czas - ośrodek oferuje duży kompleks wodny, w tym basen lagunowy z piaszczysta plażą. Jazda konna i gokarty, to tylko dwie z licznych, czekających na Was atrakcji. Plaża znajduje się tylko 15 min jazdy od campingu, a do parku Puy du Fou dojedziecie w godzinę.

Camping La Garangeoire ›
le pin parasol, campsite, vendee, swimming pool, waterslides

Camping Le Pin Parasol

  • 89kmod Puy du Fou

Usytuowany w sąsiedztwie jeziora Lac-du-Jaunay, camping ten z pewnością Was zachwyci. Super zjeżdżalnie wodne i fantastyczny kompleks basenowy zapewnią Waszym dzieciom godziny świetnej zabawy. Wypożyczcie rowery i odkryjcie najbliższą okolicę, a później udajcie się na wybrzeże i spędźcie czas na plaży.

Camping Le Pin Parasol ›
oceano d or, campsite,vendee

Camping L'Oceano d'Or

  • 83kmod Puy du Fou

Camping ten, przepełniony prawdziwą francuską atmosferą, znajduje się w odległości krótkiego spaceru od miasteczka i portu Jard-sur-Mer. Latem, czeka tu na Was bogaty program rozrywek i atrakcji dla całej rodziny. Po jeszcze więcej świetnej zabawy, wyruszcie do rewelacyjnego parku Puy du Fou.

Camping L'Oceano d'Or ›