Wakacje z historią

Północna Francja

Chateau Pierrefonds

Magiczna kraina Château de Pierrefonds

Wznoszący się majestatycznie Château de Pierrefonds to bajkowy zamek z fascynującą przeszłością. Zbudowany w XV wieku, został wspaniale przebudowany przez Napoleona III w XIX wieku. Wyjątkowe arcydzieło w pobliżu Paryża.

Najbliższy camping: La Croix du Vieux Pont >

Carnac stones

Zanurz się w Breatanii

W sercu Bretanii znajduje się ogromny zespół stanowisk megalitycznych składający się z ponad 3000 prehistorycznych, ustawionych pionowo głazów, mających nawet ponad 6000 lat. Zostały one wzniesione przez Bretończyków ok. 4500 lat p.n.e., w nieznanym celu, a ich ilość i rozmiar robią dziś na odwiedzających ogromne wrażenie.

Najbliższy camping: La Grande Metarie >

Południowa Francja

Nimes amphitheatre

Zajmij centralne miejsce w Nimes

Podążaj śladami gladiatorów w jednym z najlepiej zachowanych rzymskich amfiteatrów na świecie. Stań tam, gdzie odbywały się walki niewolników, czy polowania na lwy. Możesz spędzić niesamowity dzień z historią, a nawet oglądać współczesne przedstawienia (ale nie aż tak makabryczne!).

Najbliższy camping: Domaine de Massereau >

Lascaux caves

Cofnij się w czasie w Dordonii

Dordonia oferuje wiele interesujących jaskiń i grot, a także jedne z najwspanialszych prehistorycznych malowideł na świecie. Oczarują Cię stalaktyty, stalagmity i prehistoryczne rysunki Grotte Des Merveilles w Rocamadour oraz Grotte De Rouffignac, znanej również jako Jaskinia Stu Mamutów.

Najbliższy camping: Le Moulin de Paulhiac >

Chateau d'Azay

Spędź bajkowy dzień w Château D’Azay-Le-Rideau w Dolinie Loary

Poczuj się jak w bajce podczas spaceru po jednym z najwcześniejszych renesansowych château. Ten zamek ze wspaniałymi wieżyczkami słynie z bogatej kolekcji arrasów flamandzkich.

Najbliższy camping: Parc des Alicourts >

Spędź niezapomniany dzień w Troo, Loire-Et-Cher, Francja

Malownicza wioska Troo, wykuta w białym klifie nad rzeką Loire, przez wieki zapewniała bezpieczne zakwaterowanie. Jej najstarsze domy pochodzą z XII wieku i nadal są poszukiwane jako letnie rezydencje przez stylowych Paryżan.

Najbliższy camping: Parc des Alicourts >

Lourdes, Francja

Zobacz świece migoczące przed posągiem Matki Bożej w jednym z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych na świecie. Odwiedź grotę, w której Dziewica Maryja ukazała się młodej dziewczynie, Bernadette w 1858 roku. Warto wybrać się też na niezapomnianą, conocną procesję do Bazyliki Różańcowej.

Najbliższy camping: Camping Pyrenees (Luz St Sauveur) >

Włochy

Pompeii

Poznaj niesamowite Pompeje

Zniszczone przez erupcję Wezuwiusza w 79 roku, Pompeje pozostawały stracone dla świata przez ponad 1600 lat. Nigdy jednak nie zostały całkowicie zniszczone, a dzięki pracom archeologów dziś można zobaczyć, jak to rzymskie miasto wyglądało 2000 lat temu.

Najbliższy camping: Baia Domizia >

Ostia Antica

Ostia Antica, Rzym

Jedno z najlepiej zachowanych rzymskich miast we Włoszech - Ostia Antica prezentuje się naprawdę wspaniale. Przespaceruj się po mieszkaniach, rezydencjach, pasażach handlowych i łaźniach, które służyły niegdyś 60 000 ludzi zamieszkujących dobrze prosperujący port. Najlepiej poczekać do zmierzchu, gdy ostatnie promienie zachodzącego słońca kąpią starożytne budowle w cudownym, ciepłym blasku.

Najbliższy camping: Camping Village Fabulous (Rome) >

St Mark's campanile

Dzwonnica św. Marka, Wenecja

Zobacz najlepszy widok na Wenecję z eleganckiej dzwonnicy Bazyliki Świętego Marka. Ta wadliwie zbudowana wieża zawaliła się 4 lipca 1902 roku, ale po odbudowie możemy ją podziwiać dzisiaj dokładnie w takim samym kształcie. Na dzwonnicy znajduje się 5 dzwonów, które dzwonią wszystkie razem tylko przy szczególnych okazjach.

Najbliższy camping: Garden Paradiso (Cavallino) > Camping Marina di Venezia (Punta Sabbioni) >

San Gimignano

San Gimignano, Toskania

Odwiedź ten znany jako „Manhattan średniowiecza" toskański klejnot i zobacz miejsce, gdzie rodziły się drapacze chmur. W XIII wieku San Gimignano stało się potężną społecznością, w której rodziny rywalizowały ze sobą stawiając coraz wyższe wieże. PS W czerwcu warto zobaczyć festiwalu Feria delle Messi z rycerzami, akrobatami i średniowiecznymi muzykami.

Najbliższy camping: Valle Gaia (Cecina) >