Najczęściej zadawane pytania

Które campingi akceptują psy?

Psa możecie zabrać na każdy camping Eurocampu, który je akceptuje - aktualnie jest to prawie 60% naszych lokalizacji. Niektóre campingi akceptują psy wyłącznie poza sezonem wakacyjnym (lipiec-sierpień), inne dopuszczają  tylko jednego psa w zakwaterowaniu. Informację o tym, czy możecie zabrać ze sobą psa znajdziecie bezpośrednio na stronie każdego campingu. Zapraszamy także do kontaktu z naszym biurem, gdzie otrzymacie więcej informacji. Na chwilę obecną nie istnieje możliwość dodania psa podczas dokonywania rezerwacji online. 

A co na campingu?

Liczne campingi chętnie przyjmuje psy i od wielu już lat goszczą je u siebie. Podczas wakacji na campingu właściciele czworonogów mogą w pełni cieszy się swobodą urlopu, prosimy pamiętać jednak o kilku podstawowych zasadach:

  • na terenie campingu psy muszą być zawsze trzymane na smyczy,
  • prosimy brać pod uwagę innych gości i postarać się, by Wasz pies nie hałasował i nie przeszkadzał w ich wypoczynku,
  • właściciele zobowiązani są sprzątać po swoich psach. 

Co powinniśmy ze sobą zabrać?

Proponujemy, żebyście zabrali ze sobą następujące przedmioty:

Obrożę z adresówką, smycz, dwie miski (jedna na wodę i druga na jedzenie), karmę, ulubioną zabawkę, koc lub inne ulubione posłanie, woreczki na psie nieczystości.

W sklepach na terenie wielu campingów i w pobliskich supermarketach można zaopatrzyć się w karmy dla psów. Przydatne może okazać się również sprawdzenie kontaktu do lecznicy znajdującej się najbliżej miejsca Waszego pobytu.   

Czy paszport mojego psa nie stracił ważności?

Przed wyjazdem na wakacje właściciele psów muszą się upewnić czy pies posiada wszystkie wymagane szczepienia, a jego paszport jest aktualny. Po wybraniu campingu i dokonaniu rezerwacji zalecamy kontakt z weterynarzem Waszego pupila i sprawdzenie czy wszystkie dokumenty są aktualne. 

Mój pies nie jest niebezpieczny, ale może zostać za takiego uznany...

Ponieważ pies jest częścią Waszej rodziny, dlatego jest on naprawdę mile widzany na campingu; większość ras jest bez problemu akceptowana. Właściciele campingów zastrzegają sobie jednak prawo odmowy przyjęcia psa, który uznawany jest za rasę niebezpieczną (lub jest krzyżówką takich ras z innymi). Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że Wasz pies nie zostanie wpuszczony na camping, radzimy ponownie rozważyć wspólne spędzenie wakacji. Eurocamp nie ponosi odpowiedzialności w przypadku odmowy wpuszczenia psa na camping.