Rady i wskazówki

1. Porozmawiajcie z weterynarzem swojego psa

Najwięcej o Waszym czworonogu, oczywiście zaraz po Was, wie zapewne jego weterynarz. Na pewno chętnie udzieli Wam profesjonalnych porad dotyczących wakacji i podróży z pupilem, a także wyrobi dla niego paszport.

2. Pamiętajcie o terminach szczepień

Sprawdźcie termin wymaganego szczepienia. Jeśli przypadnie on podczas wakacji, najlepiej zaszczepić pupila jeszcze przed wyjazdem.

3.Sprawdźcie czytelność czipa

Upewnijcie się, że numer czipa waszego psa jest właściwie zarejestrowany i poprawnie zapisany we wszystkich wymaganych dokumentach. Przed wyjazdem udajcie się także do weterynarza i poproście go o sprawdzenie czipa i odczytanie jego numeru.

4. Przed podróżą uaktualnijcie dane w bazie mikroczipów

Przed wyjazdem, uaktualnijcie swoje dane w bazie mikroczipów, w której zarejestrowany jest Wasz pies. W przypadku zaginięcia psa, aktualne dane pozwolą na szybki powrót czworonoga do domu.

5. Podróż w upale

Nie należy pozostawiać zwierząt w pojazdach wystawionych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i/lub wysokich temperatur, gdyż nie gwarantuje im to wystarczającej wentylacji i ochłody. O ile pies nie jest całkowicie zaaklimatyzowany, temperatura wyższa niż 25°C w ciągu kilku minut może doprowadzić do przegrzania i wyczerpania organizmu, utraty przytomności, a nawet śmierci zwierzęcia.  W samochodzie stojącym na słońcu, temperatura rośnie do ponad 50°C zaledwie w kilka minut.  

6. Campingowe zasady

Wielu urlopowiczów nie wyobraża sobie pozostawienia swojego pupila na wakacje w domu, wybierają zatem campingi, które są przyjazne psom. Jednak, także campingi posiadają szczegółowe zasady, dotyczące przebywania na ich terenie psów. Wśród tych zasad należy wymienić: zapięcie psa na smyczy (gdy nie jest w domku),  ograniczenie hałasu do minimum, oraz sprzątanie po psie. Jeśli właściciele nie zechcą dostosować się do podanych wyżej zasad, powinni oni ponownie zastanowić się nad zabraniem swojego czworonoga na wakacje z Eurocampem. Zobaczcie, które campingi świetnie nadają się na wakacje z Waszym pupilem.